Na co se zaměřit při výběru postele? aneb rady o profesionální firmy Matrace Haken

Jedna jednoduchá otázka, spousta odpovědí…
Začněme třeba od výšky postele. Výškou postele máme na mysli výšku horní hrany bočnice (pelesti). Dnešním standardem je 45 cm u klasické, resp. 50 cm u zvýšené postele. Ne každý však potřebuje zvýšenou postel. Celková výška spaní (tj. výška od země k vršku matrace) by se měla vždy odvíjet od výšky postavy. Když budeme vstávat takříkajíc „ze země“, pohodlné to nebude a pro hůře pohyblivé osoby to bude téměř nemožné. Na druhé straně, příliš vysoká matrace a zvýšená postel spolu také nemusí dobře fungovat, zvlášť když je člověk nižší postavy. Příplatky za zvýšenou postel nebo vyšší matraci pak mohou být doslova kontraproduktivně vynaloženými prostředky. Výhodou většiny námi nabízených postelí je nastavitelná výška spaní až cca 12 cm. Takže často není nutné připlácet za zvýšenou postel nebo matraci – možnost nastavení výšky spaní vám ušetří peníze i do budoucna, až budete třeba pořizovat matrace jiné výšky.

Stejně důležitým rozměrem je i šířka a délka postele (máme na mysli její vnitřní rozměr pro matrace). Většina dvojlůžek je v rozměru 180 cm šíře a 200 cm délky, což je komfortní standard a ideální rozměr.  Užší provedení 160 cm šíře je prakticky za stejnou cenu, avšak 20 cm vám může hodně chybět, zvláště v případě, že má partner(ka) neklidné spaní nebo za vámi do postele chodí děti. Pokud máte dostatek prostoru v ložnici, volte rozměr 180×200 cm. Postele je možno dodat také v prodlouženém provedení, běžně do délky 220 cm. Každý dlouhán by tak měl přemýšlet, jestli mu standardní dvoumetrovka skutečně stačí.

U většiny postelí jsme schopni nabídnout také atypická provedení, jako například snížení velkého čela nebo naopak zvýšení malého čela, úpravu designu některých postelí (např. plné, masivnější provedení čel, atp.). Než si postel vyberete, doporučujeme, kromě prostoru v ložnici co do šířky a výšky, zjistit také maximální výšku čela a/nebo výšky postele celkově, bude-li postel například umístěna v podkroví pod šikmým stropem.

Naším dalším doporučením je vybírat postele se zaoblenými hranami – zvláště, když je v ložnici málo místa nebo máte malé děti. Otlak stehen při vstávání také není příjemný. U námi nabízených postelí je možnost nechat si hrany zaoblit, většina postelí v nabídce je však již zaoblených standardně.

ČTĚTE TAKÉ:  Podle čeho vybrat správný polštář?

Dalším neméně důležitým faktorem je kvalita konstrukce postele a materiál, ze kterého je vyrobena. V naší nabídce najdete postele z masivního dřeva, zejména masivní buk, který je elegantní, odolný, pružný a za velmi dobrou cenu. Dubový masiv je také k dispozici, je však zapotřebí počítat s vyšší cenou.  Sortiment našich postelí dále rozšiřujeme o jasanový masiv a jsme schopni nabídnout i další typy masivního dřeva – například smrk a modřín. Vždy se však jedná o robustní provedení, tj. o postele, které se nerozvržou, postele, které se dědí. Všechny postele je možno doplnit o úložné prostory. My však doporučujeme – pokud netrpíte nedostatkem místa – nechat prostor pod postelí volný, aby matrace hezky dýchala a průvan a prach „běžel pod postelí“ a ne přes vás.

Většina lidí vybírá „očima“. Je to pochopitelné – vzhled postele je to první, co upoutá. Výše uvedené faktory bychom však nikdy neměli nechávat stranou. Pořízení kvalitní masivní postele se sice může zdát na první pohled cenově náročnější, avšak za dobu její životnosti byste vystřídali nespočet postelí z dřevotřísky či hubeného měkkého masivu. Když si to spočítáte, tak robustní postel z tvrdého masivu je skvělou investicí. Všechny postele je možno dodat v přírodním provedení s povrchovým ošetřením pro snadnou údržbu nebo také v moření do několika různých odstínů. Jedná se o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravu na vodní bázi.

Všechny postele od nás jsou české výroby a zatím držíme ceny, i když vzhledem k tomu, co se děje kolem nás nevíme jak dlouho. Dovoz, výnos i montáž jsou od nás vždy zdarma. Pokud byste si však postel kupovali „do foroty“ než ceny vyletí, a nechtěli ji hned montovat, pak vězte, že balení je praktické a postel v rozloženém stavu je ve formě plochých balíků – dá se velice snadno uskladnit.

Potřebujete novou postel, matraci či radu? Zeptejte se profesionálů ve firmě Matrace Haken.

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: