Český ráj ožívá – přednášky, besedy, promítání. Kam vyrazit?

Do Českého ráje v následujících pěti měsících dorazí mnoho zajímavých osobností s podnětnými přednáškami, besedami, ale i promítáním či cestovatelským povídáním. Nebude chybět Jan Vojáček, Sandra Pogodová, Ferdinand Šmikmátor, Alena A. Gajdušková, Ferdinand Leffler, Aleš Přichystal, Monika Benešová a mnoho dalších. Kompletní program najdete níže.

A kam tedy za kvalitní kulturou vyrazit?
Prvním cílem všech informacíchtivých by mělo být sedmihorské Recall centrum, které už v minulosti několikrát nabídlo úspěšné programy právě z řad přednášek o jídle, zdraví, osobní motivaci či lepším žití. Ani letos tomu nebude jinak. Program v Sedmihorkách u Turnova startuje 21. února v podání známé a oblíbené Janky Chudlíkové na téma Seberozvoj s mozkem.

Druhý cíl pak směřujte (nejen na dobrý pokrm) do Restaurantu & Penzionu Vyskeř, kde nově pořádají ve čtvrtek přednášky. Opět se máte nač těšit. Témata jsou rozličná, zajímává, aktuální … a osobnosti výběrové! Start je již 2. února s Jiřím Tillem /rozhovor s ním čtěte tady/ (z vycentrujse), který se bude věnovat propojování mozkových hemisfér a působení na naše myšlení, produktivitu, přemýšlení, intuici, představivost i paměť. Přednáška, která celý maraton pravidelných čtvrtečních akcí odstartuje je určena všem věkovým kategoriím – od dětí, přes studenty, dospělé a rodiče až po seniory.

 

PŘEDNÁŠKY • v salónku Penzionu Vyskeř – www.penzionvysker.com

2. února 2023
Jirka Tille
O MOZCÍCH A MÝTECH aneb KONEC VLÁDY JEDNÉ RUKY
Vynikající přednáška o lateralitě, propojování obou mozkových hemisfér, pomůckách a jednoduchých tricích, jak svůj mozek trénovat, propojit a efektivně využít jeho kapacitu

9. února 2023
Martin Vimr
B
UĎTE PROSTĚ „JENOM“ ZDRAVÍ
aneb JAK ZÍSKAT ZPĚT SVÉ ZDRAVÍ A MOC.
„Stop všem pravidlům v životě“. Přednáška nabitá informacemi a inspirací, kdy se dozvíte, jak na nás působí vědomí a především podvědomí, co nám brání získat zpět svou MOC a jak to napravit

16. února 2023
Jiří (Mitra) Hájek
JÓGA JAKO ŽIVOTNÍ STYL
Představení podstaty jógy – holistický, tedy celostní systém přístupu k životu. Přijďte na přednášku a sami si ověřte, co vám tento tradiční, více než 3000 let trvající, systém nabízí

9. března 2023
Míša Matějčková (Cyklicky k sobě)

ZDRAVÉ HRANICE – ÚCTA K V NITŘNÍMU RYTMU
Skvělá Míša vtipně a velmi srozumitelně, zároveň však chytře a poutavě vysvětlí jak uvědomění si hranic a svého vnitřního rytmu může vést k velmi zásadním fyzickým i psychickým změnám – samozřejmě pozitivním! – v našem životě.

16. března 2023
MUDr. Miroslav Holub
CELOSTNÍ POHLED NA ZDRAVÍ A IMUNITU
Oblíbený a vynikající semilský lékař ve své působivé přenášce vysvětlí základní principy celostní medicíny, s jakými formami a prostředky celostní medicína pracuje. Základní pilíře imunitního systému, jejich projevy a možnosti ovlivnění.

23. března 2023
Aleš Přichystal
PŘEŽÍT NEBO ZEMŘÍT – PŘIPRAVENOST
Kvůli systémovým chybám a hlouposti politiků se blížíme k dokonalé bouři. Přijďte diskutovat s Alešem Přichystal, který se dlouhodobě věnuje tématu, jak svou rodinu nebo širší komunitu co nejlépe připravit na globální krizi. Akce, kterou by neměl minout NIKDO!

30. března 2023
Monika Benešová
PĚŠKY Z MEXIKA DO KANADY – Pacific Crest Trail

Zatím jediná češka, která zvládla celou Pacifickou hřebenovku. Sama. Vyřešila si fyzické problémy, zažila hodně dobrodružství, sáhla si na dno a teď o tom velmi vtipně vypráví!

20. dubna 2023
Ferdinand Šmikmátor
JAK SE USKROMNIT A PŘITOM ŽÍT ŠŤASTNĚ
Smysluplná přednáška naplněná tipy, praktickými ukázkami, návody a zkušenostmi Ferdinanda Šmikmátora (autora a spoluautora několika tematických knihy – například – s Václavem Cílkem – bestseller Ruka noci podaná), která reaguje na zásadní dynamické společenské změny. Jak šťastně žít a jak se s budoucími výzvami vyrovnat?

Více informací k jednotlivým akcím a vstupenky na www.penzionvysker.com

RECALL CENTRUM  SEDMIHORKY – www.recallcentrum.cz

21. února
JANKA CHUDLÍKOVÁ • Seberozvoj s mozkem
V hlavě máš úžasný nástroj. Dokonalý lidský mozek. Umíš ho ale správně používat? Můžeš být skvělým architektem svého myšlení a chování. Trénovat a zvětšovat kapacitu svého mozku. Být kreativní a originální. Bohužel ale taky dokážeš i opak. Cíleně mozku i své výkonnosti škodit. Jak? Pomůžu ti pochopit zákonitosti, jak tvůj vnitřní vesmír funguje. Jak využít neuroplasticitu mozku a zbavit se špatných návyků.

28. února
IVO JAHELKA • koncert
Pořad oblíbeného „zpívajícího právníka“ je sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček. Písničky jsou prokládány ukázkami ze soudních spisů a policejních protokolů, o humor není nouze. Ivo Jahelka vzkazuje: „…dobrý humor, slovo, smích – nejít na to byl by hřích!“

ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž o vstupenky na Čokoládový Festival v Turnově

7. března
DIMENZE • promítání filmu & beseda s autorem a režisérem Daliborem Stachem
CZ, USA, SK
Film podle skutečně prožité události. Hvězdné obsazení, např: Brendan Fraser, Marcia Cross, Bolek Polívka, Dawn Olivieri,  Petra Bučková, David Novotný, Michal Novotný, Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Chantal Poullain, Richard Genzer, Michal Suchánek, Bohumil Klepl,  Gabriela Filippi, Dalibor Stach… a mnoho dalších.

14. března
MUDr. MARTINA ZISKA • Jídlo jako vědomí – pohled ájurvédy
Skvělá přednáška MUDr. Martiny Ziskové, autorky knih o ájurvédě (vyprodaná Áhára), která se  s vámi podělí o dekády zkušeností práce s lidmi na jejich zdravotních a psychických problémech prostřednictvím denních a životních návyků, včetně stravy. Ráda bych nabídla účastníkům jednoduchý a praktický přístup k tomu, jak mohou mít 80% zdraví a tím pádem života ve svých rukou.

21. března
MUDr. David Frej • Kompas dokonalého zdraví
Na přednášce uznávaného lékaře a autora mnoha bestsellerů, se dozvíte jak na detoxikační programy a krátkodobé půsty k omlazení těla a dlouhověkosti, jejich vědecky prokázané pozitivní účinky na zdraví. Jak nastavit svou životosprávu pro dlouhověkost a jaké jsou přírodní metody na omlazení organismu.

28. března
JIŘÍ KUCHAŘ – Moje příběhy průletu trojrozměrnem
Svoje osudová se setkání přiblíží  dlouholetý autor měsíčníku Regenerace a autor/spoluautor mnoha vynikajících knih (Zdraví v ohrožení aneb hořká pravda o sladkém cukru, Přírodní antibiotika a antivirotika, Zdravé střevo (spoluautor s Davidem Frejem)…a mnoho dalších – databázi můžete vidět tady) Jiří Kuchař. Vtipný, energií nabitý Jiří Kuchař vám bude vyprávět mnoho ze svých zkušeností, historek, promítne mnoho fotografií a prostor bude i na dotazy.

4. dubna
MUDr. Helena Máslová • BODY-MIND CONNECTION
Přednáška skvělé a uznávané lékařky Heleny Máslové se bude zabývat naším tělem a myslí. Jak spolu souvisí, jak fungují a jak lze naše zdraví (nejen to ženské) ovlivnit právě skrze naši mysl? Tuto „nabušenou“ přednášku si nenechte ujít, Helena Máslová = nezažít – nežít!

18. dubna
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. • JAK ZDRAVĚ STÁRNOUT
V současném životním prostředí je mnoho látek, které narušují naše zdraví. Oblíbená autorka ukáže, jak vědomě pěstovat svoji obranyschopnost, energii a vitalitu s použitím jednoduchých, dostupných a účinných možností v každodenním životě

25. dubna
Alena A. Gajdušková – Návrat ke zdravým kořenům
Idealizujeme si minulost, nebo se od ní máme hodně co učit? Jak to s tou minulostí vlastně je a jak vypadaly dny všední i sváteční prozradí Alena Anežka Gajdušková. Inspirativní přednáška plná tradic, mouder a zajímavostí z minulosti, ze kterých se můžeme učit a inspirovat. Aktuálně velmi vhodné téma, které dokáže ukázat cestu a mnohá řešení, která jsme pouze zapomněli. Skvělá Alena Gajdušková poutavě a inspirativně vypráví, povídá i odpovídá… Tuto přednášku nesmíte minout!

Alena A. Gajdušková (1971)
Zahradní designérka a lektorka. Zabývá se polozapomenutými recepty našich babiček a prababiček, lidovým léčitelstvím i soběstačností v praxi. Je autorkou či spoluautorkou knih Domácnosti našich babiček I. a II., Pečeme chleba z kvásku a děláme domácí těsta, Vánoce našich babiček, Velikonoce našich babiček (Dauphin), Encyklopedie soběstačnosti I. Encyklopedie soběstačnosti II. a Encyklopedie soběstačnosti III. (Triton). Komentářem opatřila první české vydání knihy Bena Falka Rodinné hospodaření v měnícím se světě (Walden Press). Je i stálým hostem oblíbeného pořadu České televize „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“

4. května
JAN VOJÁČEK – Umění nemoci
Téma nejen pro nemocné, ale pro všechny, kteří se zajímají o principy zdraví a nemoci. Rád bych ukázal, co nemoc opravdu je, na co ukazuje a co přináší. Tyto uvědomění vedou k nastavení zdravého postoje a konaní efektivních kroků jak ve staví nemoci, tak zdraví, aby k nemoci nedošlo

23. května
SANDRA POGODOVÁ – Úhel pohledu
Jak změnit úhel pohledu na život, aby si člověk užíval každý den, radoval se z maličkostí a našel cestu sám k sobě. S humorem sobě vlastním vás na tuto cestu ráda zavedu. Sandra Pogodová
Přednáška o seberozvoji, konkrétní životní situace a jak se s nimi vypořádat. Po přednášce bude autogramiáda Sandry s její knihou Hoď se do pogody. Tuhle akci plnou inspirace i vtipu, který je Sandře vlastní si nenechte ujít!

Vstupenky a podrobné informace na: WWW.RECALLCENTRUM.CZ

Ukažte tento článek i vašim přátelům: