Čekáte miminko? Kdy nafotit těhotenské fotografie?

Těhotenství je nádherné a citlivé období ženy. Samozřejmě se těší i nadcházející tatínkové, ale pro ženu je to ještě osobnější a citlivější čas, který znamená velké množství změn. Ty fyzické jsou vidět nejvíce a jsou nejkrásnější. A i to je odpověď na otázku, proč se nechat vyfotografovat profesionálním fotografem. Vzpomínky a zachycení neopakovatelného času. Jak se na těhotenské fotografování připravit?

  • Každý člověk je jiný, a to samozřejmě platí i o těhotenství. Obecně je ale vhodné domluvit si fotografování na +- 30. týden těhotenství. Ideální je oslovit fotografa a zajistit si přibližný termín dopředu. Spoustu rad totiž dostanete už při prvním kontaktu s vybraným fotografem a máte tak čas na přípravu.
  • Styl a místo fotografování je vhodné plánovat podle období. Pokud je venku mlha, nevlídno a šero, určitě je lépe fotografovat pohodlně v teple ateliéru, kde se můžete bez problémů, zimy či vlhka převlékat. Pokud je jaro, léto a slunný podzim, můžete si vybrat, jestli je vaše představa spíše venku či v interiéru. A pokud máte rádi zimní období a sníh a počasí hraje do karet, pak můžete využít i jemných sněhových fotek. Vždy je ale nutné myslet na oblečení, které těhotenské bříško přizná. Jak interiér, tak exteriér mají své kouzlo a možnosti.
  • Na fotografování samozřejmě přijďte se svým partnerem, kterého barevně slaďte ke svému oblečení ;)
  • Pro fotografování si udělejte jemný (i když pro fotografování klidně o něco málo silnější) make-up. A nezapomeňte na manikúru a na své vlasy. Mějte účes, ve kterém se cítíte příjemně. A pozor. V ateliéru je skvělé, pokud se fotí naboso.
  • V jednoduchosti je krása. A proto oblečení volte jednobarevné, ideálně bez velkých nápisů či obrázků. Slaďte oblečení své i partnera. Pro budoucí maminky je velmi vhodné na fotografování využít úpletové šaty, přiléhavá tílka a trička, těsnější těhotenské šaty… prostě vše, kde bude vidět vaše bříško.
  • Vezměte s sebou i věci, které máte připravené pro své miminko. První dupačky či botičky, snímek miminka v bříšku, šátek, stuhu, první hračku… cokoliv, co bude později obklopovat vaše miminko.
  • Výběr fotografa je zcela na vás. Záleží nejvíce na vkusu – tedy na fotografiích, které se vám líbí. Pokud fotograf(ka) splňuje vaše kritéria, nebojte se oslovit, sdělit své představy a vznést dotazy.

Těhotenské období je jemné, citlivé a fotky by toto měly zachytit a vyzařovat, stejně jako partnerskou lásku a vaše společné těšení se na nový život…

Hledáte svatebního, rodinného či dětského fotografa? Chcete těhotenské či newborn fotografování? www.jitkamaderova.com

Ukažte tento článek i vašim přátelům: