Blíží se 11. ročník tradičních oslav sklářského řemesla železnobrodského regionu

Skleněné městečko 16. – 17. 9. 2017

Blíží se 11. ročník tradičních oslav sklářského řemesla železnobrodského regionu. Festival Skleněné městečko i v letošním roce nabízí nepřeberné množství řemeslných i kulturních zážitků. Stává se centrem pro setkání sklářských výtvarníků, absolventů sklářských škol, historiků skla, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského řemesla a umění. To vše se bude odehrávat v Železném Brodě o víkendu 16. -17. září 2017.

Oficiální zahájení celé akce se uskuteční na Malém náměstí v sobotu 16. září 2017 od 10 hodin, za přítomnosti starosty města Mgr. Františka Lufinky, ředitele sklářské školy MgA. Libora Doležala a jejich hostů, zástupců krajské správy, Okresní hospodářské komory v Jablonci nad Nisou, místních podnikatelů, studentů a pedagogů sklářské školy a pochopitelně široké veřejnosti.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet až osm sklářských řemesel pod širým nebem, zakoupit skleněné suvenýry, navštívit výstavy skla v muzeích a galeriích. Také mohou navštívit sklářské sympozium zaměřené tentokrát nově na malované sklo a objevovat krásu starého skla na bleším trhu a nebo si pouze užít kulturní doprovodný program.

Doprovodný kulturní program, který se uskuteční na Malém náměstí, zahájí divadelní spolek Perličky Jarmareční písní, kterou vystřídá dechová hudba Broďanka. Následovat bude dechová hudba Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Olszyna z polského partnerského města. V programu také zahrají kapely Těsně Vedle, Poutníci a Dpos Triuo. Hlavním tahákem bude vystoupení kapely The Tap Tap a pop rockové zpěvačky Olgy Lounové. Věříme, že na své si přijdou návštěvníci všech věkových skupin.

Nenechte si ujít akci představující jedinečné setkání sklářů, umělců, sklářských řemeslníků a výrobců, příznivců sklářského řemesla a laických obdivovatelů.

Kompletní program Skleněného městečka, včetně všech dalších důležitých informací je již zveřejněn na webových stránkách www.sklenenemestecko.cz a na facebooku Skleněného městečka.

ČTĚTE TAKÉ:  HUDEBNÍ A DIVADELNÍ SEDMIHORSKÉ LÉTO 2021 PŘIPRAVILO 14 SAMOSTATNÝCH AKCÍ. LÉTO PLNÉ KULTURY V ČESKÉM RÁJI ZAČNE 24. ČERVNA

Mgr. František Lufinka, starosta města, dodává: „ Všechny vás srdečně zvu do Železného Brodu na 11. Skleněné městečko. V letošním roce si sami návštěvníci mohou zvolit svého favorita – sklářskou firmu či produkt, který je nejvíce zaujal. Vítězi pak bude slavnostně přidělena cena 11. ročníku. Věřím, že se díky bohatému programu všichni velmi dobře pobavíte“

Zdroj: TZ Železný Brod

Ukažte tento článek i vašim přátelům: