Výstava Kůň v Lysé nad Labem se odehraje ve znamení 100 let československé státnosti

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se ve dnech 21. – 23. září 2018 uskuteční jubilejní pětadvacátý ročník mezinárodní výstavy KŮŇ, která je určena všem příznivcům koní a jezdeckého sportu.

Cílem výstavy je představit návštěvníkům jednotlivá plemena koní, na výstavě bude ustájeno více než 120 koní. Teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně, všichni budou předvedeni nejen v boxech, ale i na předvadišti. Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru a představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky. Nedílnou součástí výstavy Kůň 2018 jsou i odborné přednášky, Flerjarmark rukodělných prací a řemeslníků.  Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude večerní koňská galashow doprovázená audiovizuálními efekty, kde máme přislíbenu účast přední západoevropské jezdecké školy španělského typu.  

SLEVA NA VSTUPNÉ NA AKCI KŮŇ TADY

Celý koncept letošního ročníku výstavy je především oslavou 100 let vzniku československé republiky, v jejíž historii hráli koně více jak významnou roli. Můžete se těšit například na zápřah originálního kočáru prezidenta Masaryka či kočáru českého arcibiskupství.

Před návštěvníky se představí i jedno z kol IX. ročníku Vozatajského poháru Svazu chovatelů českého sportovního ponyho a III. Mountain and Moorland šampionát speciálních výstavních tříd. Součástí této výstavy bude i finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein poháru 2018.

Zvláště tento ročník by si neměl nechat ujít žádný fanoušek a příznivec československého jezdeckého sportu a chovu koní vůbec.

Více informací: http://ceskyrajvakci.cz/kun-vystaviste-lysa-nad-labem-slevovy-kupon-na-vstupne/

Nebo: https://www.vll.cz/kun

 

Také by vás mohlo zajímat:

ČTĚTE TAKÉ:  14. - 16. 2. • STAVITEL - Výstaviště Lysá nad Labem + volná vstupenka pro naše čtenáře
Ukažte tento článek i vašim přátelům: