VELKÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O INSPIRATIVNÍ KNIHY • S PŘÍLOHOU RESTART

Rozhodli jsme se dát prostor zajímavým autorům, jejichž knihy ve většině případů vyšly samonákladem a rozhodně mají co říct! Vy máte možnost tyto krásné knihy vyhrát a do nového roku vykročit třeba díky nim jinak… Jsou totiž zajímavé, motivační, přínosné a nejsou jen další z řady knih, které by zůstaly zapomenuté v knihovně. SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ A INFORMACE NAJDETE NA KONCI TÉTO STRÁNKY

CESTA KE ŠTĚSTÍ
Sára Hrnčířová
VÍCE O KNIZE

Název knihy Sáry Hrnčířové vystihuje podstatu štěstí. Tedy že štěstí je cesta. Životní cesta, kterou ne vždy umíme kráčet vědomě a štěstí prožívat. K tomu, abychom přestali pouze „přežívat“ a začali vědomě žít osobní štěstí, je občas potřeba probuzení. Budíčkem autorky byla smrt maminky. Ta se ji během života snažila „vzbudit“ tím, že jí předkládala literaturu různých myslitelů, mystiků a esoteriků. Jenže tehdy ještě dospívající Sára nevnímala. Teprve poté, co maminka odešla ze světa živých, začala slyšet a vidět věci, vůči nimž byla hluchá a slepá. Nastaly čtyři roky probouzení a vědomé práce na sobě, která, jak sama Sára přiznává, nekončí ani dnes. Kdo chce štěstí prožívat, kráčí onou cestou sebepoznání a práce na sobě, kdy zjistí a přijme sebe takového, jakým je, objeví neomezený zdroj bezpodmínečné lásky
k sobě i druhým, převezme zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou, zbaví se strachů, domněnek a limitů, které získal výchovou a vlivem společnosti. S pozitivním přístupem nalezne smysl svého činění v tomto životě a s pocitem vnitřního naplnění dělá už jen to, co ho baví. Štěstí je totiž nejen cestou radosti a spokojenosti, ale především stavem a mysli. Návod na jeho dosažení Sára nabízí ve své upřímné výpovědi o vlastní cestě k trvalému štěstí.

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: kniha plná citů, života a skvělých tipů jak svůj život konečně nastartovat. V jedné knize shrnutá všechna doporučení, která fungují (například zákon přitažlivosti) k tomu, aby váš život byl lepší a podle představ.

DOMOV JAKO TALÍŘ
labužnický průvodce domovem

Olga Bušková, Bára z Nikolajky
VÍCE O KNIZE

Domov je místo, kde bydlí srdce a také se říká, že láska prochází žaludkem. Kniha Domov jako talíř je tak trochu jiná kniha o bydlení. Je psaná jako kuchařka, ale nejde o jídlo. Jedná se o takový návod, čeho dát špetku a čeho více do jednotlivých místností, aby vám domov chutnal.
Za knihou Domov jako talíř stojí dvě mladé ženy: autorka knihy Olga a ilustrátorka Bára. Olga Bušková je designerkou Feng Shui tvořící pod značkou Olgabu. Pomáhá lidem měnit domovy a pracoviště na příjemné prostředí. Olga vám doma neuklidí, ale dá vám recepty, jak si bydlení zútulnit s vtipem a elegancí. Ilustrace Báry z Nikolajky vás nakopnou ke kreativitě a budete chtít hned začít měnit svůj domov.
„Na českém trhu mi chyběla kniha, která by jednoduchou a logickou formou ukázala, jak je možné snadno a prakticky vytvořit domácí útulno. Prostě mít to doma na pohodu. Rozhodla jsem se tedy takového zábavného a užitečného průvodce domovem sama napsat,“ vysvětluje vznik knihy autorka Olga a dodává: „Dávám si pozor, jaké emoce a věci nosím domů, protože potom tam s nimi musím bydlet. Domov je jako talíř, záleží jen na nás, co si na něj dáme.“
Autorka v knize využívá své dlouholeté zkušenosti designerky, kde učí lidi vidět prostor jinýma očima. Ústředním tématem je připodobňování domova k jídlu. „Dobré jídlo dělají tři věci: správné ingredience, místo a kuchař. Kuchařem vašeho domova jste vy a jako čtenář se tak můžete zakousnout s chutí do proměny domova,“ vysvětluje Olga.

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: pokud chcete dát svému domovu pohodu, klid a jiný rozměr, tohle je rozhodně kniha pro vás. Tipy, „recepty“ a rady jak si udělat „chutný“ domov doplněné krásnými ilustracemi musí mít každý, kdo touží po životní harmonii.

DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY
Tereza Kramerová
VÍCE O KNIZE

Tato neobyčejná kniha vypráví příběh o dívce Miriam, která se potýká se šikanou. Má otevřený přístup do duchovního světa a vědomě dokáže proměňovat svůj život a chápat všední situace v širším měřítku. Součástí vyprávění je i 33 mentálně-duchovních technik, které čtenáře nenásilně učí, jak pracovat se svým tělem, myslí i duší. Kniha získala druhé místo v soutěži Magnesia Litera Kosmas cena čtenářů 2017 a je oblíbená jak u dětí, tak u dospělých.

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: nádherná, citlivá kniha (s dokonalými a jemnými ilustracemi) pro děti i dospělé plná životních rad i technik, které pomohou dlouhodobě i při krátké „krizové“ situaci vám i dětem! Příběh plný citu, který musíte číst!
 

KREATIVNÍ SLOVNÍK
Tomáš Bednář, Suzannah Gearing
VÍCE O SLOVNÍKU

ČTĚTE TAKÉ:  Jóga v Turnově i přes léto? RECALL CENTRUM - MÍSTO PRO JÓGU, RELAXACI I ZAJÍMAVÉ PŘEDNÁŠKY

První anglický slovník s 2000 slovíčky v souvislostech s obrázky na světě. Slovník obsahuje 70 map, ve kterých si procvičíte podstatná jména společně se slovesy na dané téma. Úrovní je slovník určen pro děti od 12 let až do neomezena.

CO NA SLOVNÍK ŘÍKÁME MY V REDAKCI: skvěle zpracovaný slovník, který inspiruje k učení a velmi efektivnímu zapamatování. Je zábavný a naučí. Pro děti, mládež, dospělé i seniory!

 

#KREATIVNÍ LELKOVÁNÍ
Vendula Zajícová
VÍCE O KNIZE
Když si jen tak čmáráme, vypadá to jako promrhaný čas.  Ale ve chvílích, kdy prokrastinujeme, býváme mnohdy produktivnější, kreativnější i efektivnější.  Tak pojďme chytat lelky a kreslit, tvořit, zdobit, vybarvovat, lepit, škrtat, čmárat a u toho být nesmírně efektivní.

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: škrtat, plánovat, čmárat i prokrastinovat nás baví. A teď víme, že je to vlastně skvělá cesta k tomu, abychom byli kreativní a abychom vám přinášeli noviny, které vás budou bavit! Díky! PS: a navíc se naučíme jak si zdobit diář, základní návyky pro lepší efektivnost a mnoho dalšího…

 

MAGICKY ŽENSKÁ
Michala Měřínská
VÍCE O KNIZE
Vědomá ženská krása není pozlátko ani malichernost, krása k ženě patří odjakživa. Ale aby žena mohla vytvářet krásu okolo sebe, musí začít u sebe samotné. Vnitřní a vnější krása jsou dvě strany stejné mince. Krásný a dokonalý make-up a drahé šaty nezakryjí smutek a trápení v ženských v očích. Stejně tak radost a úsměv na tváři nevyváží nedbalost a zanedbanost ženského vzhledu…
Kniha a životní příběh o tom, jak kultivovat obě tyto části – a konečně si dovolit být krásné!

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: Kniha, která motivuje ženy, aby byly opravdové ženy, jemné, starající se o sebe (a ruku na srdce, kolik žen tuhle energii v dnešní době ukazuje?). Krásně napsané, inspirativní a v dnešní době snad nutnost pro všechny ženy! Až si knihu přečtete a začnete aplikovat do svého života, uvidíte jaká kouzla se kolem vás budou dít.

PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE
Stáňa Stiborová
VÍCE O KNIZE

Máte chuť žít život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou? Život, ve kterém si plníte své sny a když se ohlédnete, vydechnete úžasem, že toto všechno jste zažili? Já takový život žiju už několik let, ale nestalo se to mávnutím kouzelného proutku. Moje cesta na pláž vedla ze zaprášeného havířovského sídliště a setkala jsem se na ní se spoustou překážek. Pořád se ale považuju za normální ženu, mámu tří dětí, která se prostě jen rozhodla žít život podle svých představ a překonat všechny těžkosti a nástrahy, které nám život chystá, když se rozhodneme, že to cheme JINAK. Součástí mého vysněného života plného CESTOVÁNÍ a ČASU s mými blízkými se stalo i podnikání. A celé se to propojilo v to, čemu dnes říkám PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE. Kniha ve vás zažehne plamen, touhu vydat se taky za svými sny a díky mému příběhu i příběhům dalších lidí, kteří do knihy přispěli, uvidíte, ŽE TO MŮŽE BÝT I VÁŠ PŘÍBĚH. :)

CO NA KNIHU ŘÍKÁME MY V REDAKCI: motivační, skvělá, plná zajímavých tipů ze života podnikání a to nejen autorky, ale i mnoha dalších lidí, kteří podnikají jinak. Užívají si života, vydělávají a mají úspěch. Hmmm…než ji pošleme šťastným výhercům, musíme ji stihnout přečíst do konce! :-)

SOUTĚŽ:
Soutěžíme vždy o 4 ks od každé knihy. Knihu Cesta ke štěstí máme pro vás dokonce 5x. Celkem tedy rozdělíme knihy mezi 29 šťastných výherců!

Co musíte udělat? Je to jednoduché, odpovězte na následující otázky:

1) KDY ZAČALA VYCHÁZET PRAVIDELNÁ PŘÍLOHA RESTART V NOVINÁCH ČESKÝ RÁJ V AKCI (měsíc a rok)? …musíte se naším archivem trošku prohrabat, ale výhry za to rozhodně stojí! ;)
…odpověď najdete tady : http://ceskyrajvakci.cz/archiv-vydani_cesky_raj_v_akci/

2) napište nám o jakou knihu nejvíce stojíte a proč – (napište pak další dvě v pořadí, které byste si přál(a), budeme sice obdarovávat popořadě, ale pokud si výherci budou přát a bude možné knihy vyměnit dle přání, pak ho rádi splníme – uvedený titul ale zcela slíbit nemůžeme, věřte ale, že vám v případě výhry přijde přesně ta kniha, kterou v životě potřebujete ;) )

3) napište nám adresu, na kterou případnou výhru zašleme

VÝHERCI: vyhraje vždy 3. správná odpověď od 20. správné odpovědi (tedy 20., 23., 26.,….) – celkem 29 výherců. Přejeme vám hodně štěstí a inspirace! :-) Krásné Vánoce.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

ODPOVĚĎ NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU (vyžadováno)

PS: stáhněte si stylové jmenovky na dárky TADY!

 

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: