ZAČÍNÁ JARO III. : VELIKONOČNÍ VĚNEC

Jarní vazby patří k těm vůbec nejkrásnějším – jarní květiny, zejména cibuloviny, nám avizují, že je již konec zimy a my se brzy dočkáme teplých a dlouhých dnů, které s sebou přinášejí i spoustu životní energie. Na jaře slavíme Mezinárodní den žen, První máj a také Den matek – svátky, kdy se bez kytičky jednoduše neobejdeme… Největším jarním svátkem jsou Velikonoce. Velikonoční floristika je plná barev, světla a života. Ve spolupráci s vydavatelstvím SMART PRESS jsme pro vás připravili tři návody, jak si přinést jaro domů. Všechny pochází z krásné novinkové knihy Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období. Závěrečný díl seriálu se věnuje přicházejícím Velikonocím.

Velikonoční věnec na zavěšení

Velikonoční výzdobě dominují typické symboly, jako jsou zajíčci, kuřátka, pomlázky apod. Nejvýraznějším prvkem však zůstávají především vajíčka, coby symbol nového života. A právě z vyfouklých vajec můžeme vyrobit jednoduchý, ale přesto elegantní věnec s libovolným barevným laděním. Velikonočním svátkům však jednoznačně sluší pastelové barvy, ačkoli tradiční české Velikonoce se nikdy neobešly bez zářivě červené, sytě zelené či modré.

Zapojte celou rodinu i přátele do sbírání a vyfukování skořápek – až si tento věnec vytvoříte, budou ho po vás chtít všichni kolem – tak ať máte zásobu!

Budete potřebovat:

– slaměný korpus, ideálně o velikosti 25–30 cm (počítejte s tím, že s tilandsií a skořápkami nabude o cca 6 cm v průměru)

– drátek na zavěšení

– sušenou tilandsii (Tillandsia), popř. kokosové vlákno neboli sisal nebo třeba barvený islandský mech

– vyfouknutá vajíčka, cca 17 ks – buď necháme tak, jak jsou, anebo nabarvíme např. temperovými barvami. Doporučuji udělat si od jedné barvy více odstínů, anebo pokud se barev nebojíte, každé vajíčko můžete obarvit jinak.

NÁVOD:

  1. Tavnou pistolí přilepujte po celém obvodu a také ze stran věnce vyfoukaná vejce, rovnoměrně střídejte barvy a zároveň je držte ve stejném směru. Vyvarujte se však přílišné pravidelnosti! Kolik jich ve výsledku bude, je jen na vás, já použila přibližně 17 kusů.
  2. Prostor mezi vejci vyplňte tilandsií či jiným výplňovým materiálem tak, aby nebyla vidět sláma. Pokud přesto někde vykoukne, v případě Velikonoc to zas až tak nevadí. Sláma jako dekorační materiál k těmto svátkům patří!
  3. Tilandsii provlékejte mezi vejci – tam, kde sama o sobě nedrží, upevněte drátkem v podobě skobiček.
  4. Na závěr připevněte na spodní část věnce (tam, kde je mírně zploštělý) kousek drátu, z kterého následně vytvoříte očko na zavěšení. Jednoduše provléknete drát pod provázkem, kterým je věnec svázán.
ČTĚTE TAKÉ:  BORŮVKOVÝ NEPEČENÝ DORT

 

TIP

Extravagantnější povahy mohou vyzkoušet aranž z různě rozbitých a různě velikých skořápek! Je ale potřeba věnec pokrýt velkým množstvím tohoto materiálu, aby to vypadalo jako záměr, a ne jako nehoda!

Text a návody pochází z knihy Můj květinový ateliér, Markéta Keclíková

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz
v
íce info o knize: http://www.smartpress.cz/muj-kvetinovy-atelier

Obálka_Můj květinový ateliér

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Markéta Keclíková

200 postupových fotografií

Obohaťte svůj každodenní život květinami a udělejte radost sami sobě i vašim nejbližším!

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabný a originální dárek pro dívku, ženu či muže.

Autorka knihy zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

Kniha potěší všechny kreativní milovníky květin a květinových dekorací, ať už je pro ně floristika pouhým koníčkem, nebo přemýšlejí o profesionální dráze.

Datum vydání : konec  února 2017, ISBN: 978-80-87049-90-7, formát: 172 x 240 mm, vazba:  pevná,  provedení: postupové fotografie, výsledné vazby,  počet stran: 208, MOC: 399 Kč

Ukažte tento článek i vašim přátelům: