Vánoční trhy v Lysé nad Labem zvou na nákup dárků, vánoční cukroví, retro Vánoce ale i kulturní program. Vystoupí třeba Petr Kotvald či Jiří Štědroň.

„Nesem vám novinky z polabské krajinky, pozor dejte“   

Vánoční trhy v Lysé nad labem se tradičně konají od pátku do neděle v týdenním intervalu. Již první víkend od 1. do 3. prosince můžete nakoupit nadílku pro vaše ratolesti, kterým ji nadělí Mikuláš s jeho družinou andělů a čertů.  Vedle dárků pro děti naleznete na výstavišti nepřeberné množství inspirace a dekorací k adventní výzdobě bytu či domu. Více než dvě stovky prodejců na každém ze tří termínů nabídnou vánoční dárky od potravin a lahůdek přes knihy, porcelán, kosmetiku, textil, oděvy, hračky, zlaté šperky či luxusní kožené zboží. Mezi nejoblíbenější dárky patří vánoční ozdoby. Ve valné většině je zboží od prvovýrobců, tudíž za velmi příznivé ceny. Po celou dobu vánočních trhů je připraven trh uměleckých řemesel a dílničky pro děti, hrací koutky a skákací hrad. Dále zde bude k vidění papírový betlém z nejhezčích papírových figurek, vytvořených pro loňské překonání rekordu, kdy se jich tu sešlo kolem 800 kusů.

Návštěvníci mohou porovnat, jak šel čas vánočními trendy. Budou moci zavzpomínat v rámci ukázek staročeských a retro vánoc, přenesou se do současnosti a nahlédnou i do budoucnosti.

Polabské vánoční trhy se od jiných odlišují pestrým doprovodným programem, který začíná pátečním pásmem koled a říkanek dětí ze základních škol a soutěží „Polabské vánoční zpívání“. Sobota 2. prosince vyvrcholí čertovským rejem a mikulášskou nadílkou. Celé odpoledne budou pro děti připraveny soutěže o sladké odměny.

Druhou sobotu 9. 12. se uskuteční koncert „Vánoce hrajou glorija“ zpěváka Petra Kotvalda se skupinou Trik a komorního orchestru P.K. Na další dny jsou připraveny hudební, taneční a sportovní vystoupení dětských souborů, ochutnávky nebo hrací plochy pro děti.

Vše vyvrcholí v sobotu 16. prosince, kdy proběhne finále soutěže „Vypečené cukrování“ s Jiřím Štědroněm a v podvečer zazáří na obloze monumentální ohňostroj. Ale tím, to ještě nekončí, v neděli odpoledne vystoupí Hasičský dechový soubor z Lysé nad Labem.

ČTĚTE TAKÉ:  9. - 11. 11. • KOLA 2018 - Výstaviště Lysá nad Labem + SLEVOVÝ KUPON NA VSTUPNÉ

Redakce hobby magazínu Receptář a Výstaviště Lysá nad Labem vyhlašují soutěž pro všechny, kteří doma pečou vánoční cukroví. Pro návštěvníky je připravena soutěž „Polabské cukrování“. Soutěž je určena všem hobby cukrářům, cukrářkám a milovníkům tradičních i netradičních originálních vánočních cukrátek, kteří do úterý 13. prosince doručí na výstaviště v Lysé nad Labem (poštou nebo osobně) zásilku 10 vlastních identických vzorků od jednoho druhu vánočního cukroví. Všichni finalisté obdrží hodnotné věcné ceny a roční předplatné hobby magazínu Receptář.

Mikulášské trhy od 2 . 12. do 4. 12.         

Stříbrné trhy      od 9. 12. do 11. 12.            

Zlaté trhy           od 16. 12. do 18. 12.

Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.

Více informací: http://www.vll.cz/index.php?pg=veletrh&velet=277

Ukažte tento článek i vašim přátelům: