V Železnici můžete zažít příjemnou hudbu a zároveň si užít atmosféru s výbornou kávou či vínem. Café Terasy jsou romantické a mají příběh

CAFÉ TERASY ŽELEZNICE:  Kavárna – výstavy – koncerty – vinice 

Chybí vám při toulkách Českým rájem dobrá káva, kultura a pěkné víno? Navštivte Café Terasy Železnice.
Kavárna je ve starém domě, který prošel citlivou rekonstrukcí. Je zasazena do prudkého svahu v nejstarší části obce pod kostelem sv. Jiljí, dominantní stavby malebného městečka Železnice u křižovatky cyklostezek. 
Můžete si prohlédnout výstavu regionálních umělců. Posedět na venkovní terase nebo zajít na kulturní zážitek do vinice!!! 
Ano nad kavárnou je znovuobnovená vinice, s krásným výhledem, která podtrhuje výjimečnost místa a atmosféru venkovních koncertů. Otevřeno je odpoledne od středy do neděle.

Více na: www.cafeterasy.cz

Příběh Cafe Terasy

Jezdil jsem okolo hodně na kole a vždy si říkal, tady je to tak pěkné… Když se za oknem objevila cedulka , že je dům na prodej, okamžitě jsem se rozhodl ho koupit. ( nikoliv rozumem, ale srdcem) S jasnou představu , že v domě otevřu kavárnu. Všude samá zídka, pískovce, terasy, no tady by snad mohla být i vinice. Jižní svah, chráněný ze severu kostelem. A tak s partou kamarádů před třemi roky došlo k výsadbě mikrovinice, která dnes již vypadá velmi přívětivě.  Již loni se ve vinici konaly venkovní koncerty s nevšední atmosférou, proto letos přibylo i kamenné podium a vyhlídková terasa pod hřbitovní zdí, kde jen chybí kameník…   Je to velmi inspirativní místo, které mi naděluje nejen mnoho práce, ale i mnoho emocí z rozdané radosti. 

Radomír Řehák   

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  SPÁNKOVÉ FÁZE - jak fungují a jak je využít k lepšímu spánku?