U požáru pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou zasahovalo 10 jednotek

V pondělí 29. června 2020 krátce po čtvrté hodině ranní byl na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášen požár sladovny pivovaru v ulici Pivovarská ve Vratislavicích nad Nisou. Na místo události byly okamžitě vyslány jednotky 2. stupně požární poplachu. 

Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že požárem bylo zasažené 4. podlaží a střešní konstrukce. Postupně se však požár rozšířil také do 3. patra a zároveň i střechou ven. Z důvodu nutnosti zásahu v dýchací technice si velitel zásahu na místo povolal i technický automobil s chemickou výbavou pro doplňování tlakových lahví ze stanice Liberec. Hasební zásah byl veden třemi útočnými proudy, a to vnitřkem objektu a zároveň pomocí dvou kusů výškové techniky zvenku. Na místě události zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů s počtem přibližně 15ks mobilní požární techniky.

Zamezit šíření požáru se hasičům podařilo v 5:45 hodin. Kvůli odvětrání prostor objektu a vysoké teplotě pod střechou jednotky rozebraly střešní konstrukci a dohašovaly ohniska požáru. Během zásahu došlo k lehčímu zranění dvou zasahujících hasičů.

V době tiskové zprávy zásah stále probíhal.

Zdroj: TZ HZS Libereckého kraje, 29. 6. 2020

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Voda základ života aneb oblíbená Výstava Květy v Lysé nad Labem