SOUTĚŽ O KNIHU ŠANCE PRO ŽENU 40+ aneb Jak vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví

Tato kniha objasňuje obtíže spojené s hormonálními změnami během klimakteria a nabízí jejich dostupná a přirozená řešení. Je určena jak pro ženy „po čtyřicítce”, tak pro ty mladší (které mohou pozitivně ovlivnit průběh budoucí premenopauzy a dalších etap) i o generaci starší (jim pomůže zmírnit nepříjemné projevy a riziko nemocí spojených s úbytkem ženských hormonů).

Autorka ukazuje, jak i s postupujícím věkem a hormonálními změnami zvládat svou váhu a kondici, jak minimalizovat únavu, výkyvy nálad, stres, návaly i možné zdravotní komplikace, a to pomocí správné výživy a bylinek, pohybu, relaxace a vhodných technik inspirovaných Tradiční čínskou medicínou.

S autorkou této knihy se pravidelně setkáváte na stránkách novin Český ráj v akci ve článcích z knihy Dej tělu šanci.

JAK SE JMENUJE LIFESTYLOVÁ PŘÍLOHA PLNÁ TIPŮ NA KRÁSNĚJŠÍ A ZDRAVĚJŠÍ ŽIVOT, KTERÁ JE PRAVIDELNĚ VYDÁVÁNÁ S NOVINAMI ČESKÝ RÁJ V AKCI?
Své odpovědi zasílejte prostřednictvím formuláře níže (jiné odpovědi nemohou být započítány). Soutěžíme o 3 knihy  ŠANCE PRO ŽENU 40+ aneb Jak vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví a vyhrávají 3 správné odpovědi, které dorazí v pořadí došlých jako 10., 18. a 22.

Přejeme hodně štěstí!

SOUTĚŽ JE JIŽ UZAVŘENA. VÝHERCI: Jaroslava Kulhavá – Jičín, Karel Hamáček – Praha, Jitka Pražáková – Lomnice nad Popelkou.

 

Kniha zaměřená speciálně na ženy ve středním věku, které potřebují řešit fyzické i psychické nároky a nepříjemnosti související s klimakteriem (tedy dlouhým obdobím před menopauzou, během ní i po ní).

Autorka, mikrobioložka a odbornice na západní a východní dietologii, propojuje své poznatky  z moderní funkční biologie s učením tradiční čínské medicíny, bohaté zkušenosti s cílovou skupinou čtenářek ze svých kurzů a v neposlední řadě svou vášeň pro tzv. pětielementovou kuchyni.

Vytvořila praktický a optimistický manuál pro ženy, jak s postupujícím věkem a hormonálními změnami zvládat svou váhu, svou kondici i duševní pohodu, jak minimalizovat návaly, nervozitu, depresi i možné zdravotní komplikace, zkrátka jak se cítit i vypadat spokojeně.

ČTĚTE TAKÉ:  ČERVENCOVÝ ČESKÝ RÁJ V AKCI VE VAŠICH SCHRÁNKÁCH OD PONDĚLÍ 13. 7. + pdf ke stažení

Vysvětluje příčiny zdravotních obtíží i například to, proč je ve středním věku obtížné hubnout, především však nabízí řešení. Odhaluje jednoduchá pravidla výživy vedoucí k hormonální a mikrobiální rovnováze a spoustu skvělých rad čerpajících z tradiční čínské medicíny, která se zde ukazuje jako šetrná a účinná cesta k zvládání tohoto náročného období. A v neposlední řadě autorka nabízí 50 originálních pětielementových receptů, od snídaně po dezerty, které nejen báječně chutnají, ale hlavně mají harmonizační a léčivé účinky a ženám jsou doslova „šité na míru“.  

Kniha je skvělým průvodcem jak pro ženy „po čtyřicítce“, tak pro ženy mladší (které díky ní mohou předem ovlivnit průběh hormonální změn), ale i pro ženy o generaci starší (kterým kniha pomůže řešit komplikace a nemoci již spojené s úbytkem ženských hormonů).

O autorce:

Mgr. Ivana Stenzlová

Mikrobioložka a odbornice na výživu propojuje ve své práci poznatky moderní vědy z oblasti funkční biologie a výživy s učením Tradiční čínské medicíny, zkušenosti ze svých kurzů a vášeň pro pětielementovou kuchyni. Je autorkou Metody metabolické rovnováhy, projektu Vitální kuchyně do gastronomických zařízení a úspěšné první knihy „DEJ TĚLU ŠANCI k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví“, která je určena všem, kdo se zajímají o své zdraví.

Ukažte tento článek i vašim přátelům: