SLADKÝ ŽIVOT ČOKOLÁDY NALADÍ VAŠE CHUTĚ V MUZEU NOVÁ PAKA

Muzeum Nová Paka pravidelně připravuje velmi zajímavé výstavy, které překračují hranice regionu. Po loňské nezapomenutelné výstavě Hanzelky a Zikmunda nyní potěší všechny milovníky čokolády. Výstava Sladký život čokolády aneb hořkosladký příběh této neřesti startuje v pátek 26. ledna a návštěvníci si ji budou moci užít až do 8. dubna.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 25. ledna v 17 hodin a kdo na vernisáž přijde, má se rozhodně kromě výstavy nač těšit: „Návštěvníkům tento den necháme ochutnat pravou belgickou čokoládu z fontány . Nějaké překvapení z čokolády jistě připraví Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace, která je vedle Muzea V Bruntále a Krkonošského muzea v Jilemnici partnerem výstavy ,“ zve ředitelka Muzea Nová Paka Iveta Mečířová a dodává: „Součástí  výstavy je také další výstava: 60 let cukrářského školství v Nové Pace. Obrazovou vzpomínkou se dotkneme „packých“ cukráren, které ve 20. a 30. letech byly v Nové Pace v rozkvětu.“

Výstava slibuje, že si kromě vašeho mlsného jazýčku přijde na své také hlava. Dozvíte se totiž spoustu zajímavostí ze světa čokolády. Například jak vypadá kakaový bob, co je karob, kde se u nás vzala čokoláda, jak vzniklo kakao, jak se vyráběla čokoláda dříve a nyní a třeba také to, že Aztékové povýšili čokoládové boby na platidlo, že má čokoláda také stinné stránky, nebo že v dobách minulých stála právě tato dobrota za mnoha vraždami, protože je ideální k maskování chuti.

A pokud čokoláda není zrovna váš oblíbený pokrm? Nechci „předbíhat“, ale věřím, že návštěvníky tak naladíme a dáme ochutnat tu správnou čokoládu, že třeba svůj názor změní. A když ne, určitě starší generace si na výstavě zavzpomíná  na obaly z dřívějších let. Vždyť v letech 1921–1923 jsme drželi krok v dovozu kakaových bobů se Švýcarskem a Španělskem,“ dodává Iveta Mečířová.

ČTĚTE TAKÉ:  TRHY TUHAŇ - TERMÍNY AKCÍ 2019

Muzeum v Nové Pace k této výstavě připravuje i další doprovodné akce například jak se snoubí víno s čokoládou, jak se dá s čokoládou pracovat, a nebo o čokoládě v kosmetice. Kromě toho budete moci v muzejní kavárně ochutnat horkou čokoládu či výrobky cukrářů ze SŠGS, kteří se zaměří právě na vše z čokolády.
Kromě výstavy a stálých expozic uvidí návštěvníci například nově upravenou expozici věnovanou hradu Kumburku, rozšířenou expozici loutek z dílny Suchardů, Válků a Mádlů, nově zrekonstruované výstavní prostory a mnoho dalšího.

Muzeum má otevřeno denně  mimo pondělí  9–12, 12.30–16 hod.

www.muzeum.cz, facebook.com/muzeumnovapaka

PS: jak vypadala výstava Hanzelka a Zikmund v Muzeu Nová Paka? PODÍVEJTE SE TADY

Ukažte tento článek i vašim přátelům: