Bozkovští připravují velký Sjezd rodáků a přátel Bozkova. Na všechny čeká bohatý kulturní program

Velký Sjezd rodáků a přátel Bozkova se uskuteční  5.–7. července v Bozkově u Semil při příležitosti tradiční bozkovské pouti. Od pátku do neděle je připraven pestrý program na dvou hlavních scénách – hřišti a náměstí – plný sportu, známých a zajímavých osobností, hudebních vystoupení, divadel a spousty další zábavy.

V rámci Sjezdu rodáků bude otevřeno infocentrum v budově Sokolovny, kde si účastníci mohou vyzvednout mapku Bozkova s vyznačenými místy výstav a expozic.  Zajímavá místa se otevřou v sobotu a v neděli a budou na nich organizátoři vybaveni veškerými zasvěcenými informacemi. Návštěvník každého místa získá samolepku, kterou vlepí do mapky. Pokud v libovolném pořadí navštíví všechny nebo alespoň většinu míst, může se vrátit do infocentra, kde ho odmění samolepkou o účasti a srdíčkem z Bozkova (od bozkovských žen), které bude připomínat tento výjimečný Sjezd.

Co tedy kromě nadupaného kulturního programu můžete vidět?
Sokolovnu, kde se budou prezentovat místní významné spolky jako TJ Sokol Bozkov, Motosport Bozkov, Včelaři Bozkov a další. Můžete také obdivovat podpisovou stěnu a vyhlášenou Sokolovnu poznat skrz naskrz v průběhu prohlídky. Kostel navštívení panny Marie nabídne nedělní mši, výstavu obrazů či komentované prohlídky. Základní škola a Mateřská škola zvou na dny otevřených dveří, vzpomínku na naše dětství nebo plastiky dětí. Hospůdka Dřevěnka nabídne komentované prohlídky a skvělé jídlo. Sportovní areál, kde se bude odehrávat část sobotního programu, ukáže také hasičské hřiště. Hasičská zbrojnice pak prezentaci hasičů a ukázku hasičské techniky, Bozkovské jeskyně komentované prohlídky či zasedací místnost OÚ, kde objevíte místní kroniky a historické mapy. Jde ale jen o část programu, který si organizátoři připravili.

Pokud dorazíte na sjezd, budete mít o zábavu postaráno po celý den či celý víkend, poznáte velmi zevrubně celý Bozkov a možná se do něho přímo zamilujete. Sraz takového rozsahu mnoho obcí nedělá a tak si tuto příjemnou událost nenechte ujít.

ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s křížovkou o knihu - PEČENÍ PRO DĚTI - BEZVA RECEPTY KROK ZA KROKEM

A pokud znáte někoho, kdo má k Bozkovu vztah, nebo je jeho bývalým obyvatelem, nezapomeňte ho o Sjezdu informovat. Organizátoři totiž hledají i další dřívější obyvatele, kteří do Bozkova již tak často a nebo vůbec nejezdí a chtějí zaslat osobní pozvánku. O takovou akci by totiž bylo škoda přijít.
Kompletní program a více informací najdete na www.obecbozkov.cz

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: