RYCHLÉ TIPY JAK NA JARNÍ DETOXIKACI

Na jaře tělo čeká na to,že ho trochu odlehčíme, že mu dodáme energii a probudíme jeho síly. Jak na to? Není to jen o jídle, ale i o způsobu života…přinášíme několik rychlých a jednoduchých tipů jak na to!

  • Upravte svůj jídelníček: vypusťte těžká jídla, sladkosti, mléčné výrobky a mouku. Naopak zařaďte více sezónní zeleniny a využijte jarní nabídku louky – smoothie s kopřivou, pampeliškou a sedmikráskou vás doslova nabijí.
  • Zařaďte do běžného života odlehčovací dny: jednou za týden či dva zařaďte den, kdy budete jíst méně a třeba jen zeleninu, nebo zeleninový vývar. Pokud zvládnete, můžete jeden den pít pouze vodu, nebo ovocné šťávy (domácí). Dobré je využít očistného účinku měsíce a odlehčovací den zařadit v době úplňku.
  • Pijte bylinkové čaje pro podporu čištění těla: ideální je pampeliškový nebo kopřivový čaj z čerstvě natrhaných mladých jarních bylinek. Udělejte si z nich očistnou třítýdenní kúru.
  • Relaxujte, meditujte, cvičte jógu, správně dýchejte a hýbete se: důležité je protáhnout svaly, pročistit plíce, správně a hluboce dýchat, umět se zklidnit a bojovat tak proti stresu a především jít do přírody, na čerstvý vzduch, kde nebudete na nic myslet, jen si užívat svěží zelené, která regeneruje zrak
  • Pravidelně si dopřejte saunu a bylinkové nebo minerální koupele: přínosy sauny jsou neoddiskutovatelné, působí skvěle na psychiku, ale také na odstraňování toxinů z těla, pomáhá při hubnutí, vyrážkách, očišťuje pleť a také posiluje imunitu. Koupel si připravte z Epsomské soli a mořské soli (mix solí, půl šálku na jednu vanu), po 20 minutách se osprchujte pouze vodou.
  • Věnujte pozornost svému spánku a prostředí, kde spíte: spíte ve větrané zatemněné a tiché místnosti? Nepracujete v posteli? V posteli se máte věnovat pouze spaní, nečíst, nepracovat, netelefonovat atd… Pro ložnici používejte jemné barvy a choďte spát a vstávejte ve stejný čas. Ano, ideálně i o víkendu.
ČTĚTE TAKÉ:  HATHA JÓGA JAKO POMOCNÍK (NEJEN) PŘI VYSOKÉM TLAKU, ORTOPEDICKÝCH PORUCHÁCH I PROBLÉMECH S PÁTEŘÍ
Hodnocení:
Datum:
Hodnocení redakce:
51star1star1star1star1star
Ukažte tento článek i vašim přátelům: