ROZHOVOR: ARNOŠT FRAUENBERG: „Obliba stand-upu stále stoupá“

Arnošt Frauenberg. Osobnost, která se věnuje herectví, hudbě i moderování. Osobnost, která je všem fandům dobré nálady a humoru známá (nejen) z oblíbené stand-up comedy Na stojáka se představí ve vlastním, velmi úspěšném stand-upu ARNY SHOW, které se uskuteční v rámci Sedmihorského jara 18. dubna v Recall centru v Sedmihorkách u Turnova. Na co se můžete těšit jsme se Arnošta zeptali…

 • Co tě na stand-up baví? Absolutní upřímnost na jevišti, tím pádem opravdu bezprostřední kontakt s divákem. 
 • A co myslíš, že baví na stand-upu diváka? Přece jen je to poměrně nová
  disciplína, která se ale těší vzrůstající oblibě.

  No Na stojáka letos slaví 15 let, takže zas taková novinka to není. Ale že obliba žánru stále stoupá, je fakt. Možná diváky láká to, že ve stand-upu v podstatě neexistuje tematické tabu. Jdou na ten večer s tím, že se zkrátka pobaví a možná i pohorší. Já doufám, že se mi na Arny Show daří obojí.  
 • Diváci z Českého ráje tě mohli vidět třeba v rámci vystoupení Na
  stojáka na Sedmihorském létě… jaký máš vztah k Českému ráji?
  Co je to za otázku?! Vždyť je to Český ráj! Dalo by se říct, že je to tu doslova Boží! 
 • Prožíváš i filmovou kariéru, ve kterém filmu(ech) tě diváci mohli
  vidět?
  Tak jednu z hlavních rolí jsem měl ve filmu Musíme se sejít, a pak pár rolí menších. Předloni jsem točil v roli faráře pohádku pro německou ZDF: Rübezahl schatz (Krakonoš). Byl jsem tam jedním z mála českých herců, což bylo vtipný, protože německy skoro neumím. 
 • Chystáš něco – ve filmu – nového? Momentálně žádnou nabídku nemám. Tak jsem se rozhodl, že s kolegou Jirkou Jakimou napíšeme sitcom a taky to děláme. Ale co, jak a o čem, to ještě říkat nebudu.
 • Pojďme k Arny show… Je o manželském sexu a o singl životě, který následuje po něm. O tom, jak si chceš zoufale prodloužit střední věk, tak začneš dělat divný věci, třeba chodit do fitka. O tom, jak se vypořádat s rolí outsidera, když jsi nejmenší ve třídě. Nebo třeba o tom, jak vystrojit pohřeb, když ti umře morče. A jak jsem už řekl, jdu na hranu v tom, že divák se chvilkama pohorší. Ale to neznamená, že to je prvoplánově. Prostě se jen snažím říkat pravdy.    
 • Jak svá představení – jednotlivé „scénky“ vymýšlíš? A máš nějakou
  oblíbenou, která nesmí (a nebude) chybět?
  Oblíbené mám zpravidla ty nejnovější. Teď mě třeba fakt baví Outsider, jak jsem předeslal. Mezi oblíbené výstupy asi patří Kuřáci, ale o těch už mluvit nebudu. Mají něco najeto a mám dost nových témat.
 • Kdybys měl být divák – proč bys sám na sebe přišel? Zajímavá otázka. Kdybych byla divačka, šla bych na mě, protože bych strávila dvě hodiny s chlápkem, co má něco najeto. A pak bych se mě pokusila sbalit. A kdybych byl týpek, šel bych se podívat na jinýho týpka, protože bych věděl, že mi chvilkama bude mluvit z duše. A zašel bych mi pak koupit panáka. 
ČTĚTE TAKÉ:  26. 3. • DOBA JEDOVÁ - Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. - Recall centrum, Sedmihorky u Turnova

 

Děkuji za rozhovor. Josef Šorm

Vstupenky a více informací k Arny show na www.recallcentrum.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: