PRAVIDELNÝ POHYB? DŮLEŽITÝ PRO KAŽDÉHO A PRO DÍTĚ OBVZLÁŠŤ

Sportujete? Vedete ke sportu i své děti? Pokud tomu tak je, je to ideální varianta. Pokud z jakéhokoliv důvodu svému tělu pohyb nedopřáváte, zkuste ale myslet alespoň na děti a dát jim do života jeden zásadní a přínosný zvyk. Pravidelný pohyb.

V době technologií a sociálních sítí vyvstávají stalé častěji alarmující zprávy o obrovském procentu dětí, které trpí obezitou a tím i mnoha civilizačními chorobami, kterými běžně trpívali až starší lidé. A přitom je celá problematika poměrně jednoduchá. Pohyb. Je vhodné již od brzkého dětství své potomky vést k přirozenému a pravidelnému pohybu. Dle odborníků se má začít dítě seznamovat se sportem už od několika měsíců věku. V tomto období je nejlepší využít soutěže a hru, což je pro ně přirozené a zábavné. Pro zapsání do kroužku či sportovního týmu je vhodný již 6. rok věku dítěte. Přineste dítěti do života pohyb, sport. Tím ho naučíte, že je přirozenou a nedílnou součástí jeho života a bude se mu tak věnovat i v dospělosti. Kromě toho, že sport integruje jedince do společnosti a formuje ho pro další život, má pro dítě mnoho dalších přínosů:

 • vytváření návyků pro budoucí rozvoj
  • upevnění vztahu dítěte ke sportu
  • získání obecných základů různých sportů
  • zlepšení motoriky, která působí harmonicky na rozvoj celé osobnosti
  • umění spolupráce a týmového výkonu
  • podpora vytrvalosti a cílevědomosti
  • umění přijímat porážky a brát si z nich poučení
  • respekt k soupeřům a férový přístup

Jak je vidno, sport působí nejen na fyzickou část člověka, ale také na jeho duševní rozvoj i budoucí osobnostní vlastnosti. Nezapomeňte, že každý člověk – a dítě obzvlášť – potřebuje ve svém životě řád a pravidelnost. Je to pro každého jistota, ukotvení, ze kterého plyne naše vnitřní pohoda a klid. Díky tomu následně vše funguje jak má a život je celkově jednodušší. Dopřejte svým dětem (a nejlépe i sobě) tenhle luxus poznání, že hýbání se je přirozené a krásné. Protože pohyb je život.

ČTĚTE TAKÉ:  POWER JÓGA VITALIZUJE TĚLO A POMÁHÁ I HUBNOUT

TIP ZDE: DEJTE SVÉMU DÍTĚTI PRAVIDELNÍ POHYB!

foto: freepick.com

Ukažte tento článek i vašim přátelům: