18. 5. • NOVOPACKÁ MUZEJNÍ NOC aneb Muzeum v jiný čas – Muzeum Nová Paka

NOVOPACKÁ MUZEJNÍ NOC aneb Muzeum v jiný čas
V rámci festivalu muzejních nocí se Muzejní noc 2018 koná také v Městském muzeum, Klenotnici drahých kamenů a Gernatově domě v Nové Pace. Těšit se můžete na bohatý noční kulturní program, prohlídku všech prostor, které Muzeum spravuje a nebojácní budou moci zažít třeba i noční návštěvu hřbitova s výkladem.

Nezapomenutelným zážitkem bude netradiční čas prohlídky prostor a expozice Muzea, promítání a povídání o starých hospodách v Nové Pace s Jiřím Čejkou nebo spiritismus s tématem Obcování s duchy v textech novopackých spisovatelů, který okomentuje Jaromír Typlt. Přijedou také skvělí divadelníci „Strašliví komedienti“ s loutkovým představením Dlouhý, Široký a Bystrozraký. A nebude chybět ani muzika pro dobrou náladu a pohodu. Letošním hostem bude oblíbená kapela Mackie Messer Klezmer Band z Turnova.
Top zážitkem pak bude pro všechny noční návštěva hřbitova ve Staré Pace – „Po stopách tvorby rodu Suchardů“ provede  PhDr. Martin Krummholz, Ph.D.. Pozor! Čelovky a baterky s sebou! Celou atmosféru umocní partner Muzejní noci, kterým se stal Novopacký pivovar. V tento večer bude stáčet speciální edici piva vytvořeného pro Muzeum – Packý klenot.
Muzejní noc se koná 18. května od 18 hodin. Další program bude ještě doplněn, proto sledujte webové a facebookové stránky Muzea.

NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ AKCE V MUZEU NOVÁ PAKA:
13. 4. – 24. 6. : Výstava Vladimír Menšík očima kreslířů
od 13. 4. : Muzejní ohlédnutí 1908 – 2018 – výstava ke 110 letům Muzea Nová Paka
19. 5. : Kamenářský den – zajímavosti o drahých kamenech, možnost rozříznout a vybrousit si vlastní nálezy

Otevřeno denně mimo pondělí  9–12, 12.30–16 hod. www.muzeum.cz, facebook.com/muzeumnovapaka

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  18. 4. • ARNY SHOW - stand-up comedy - Recall centrum Sedmihorky u Turnova