NABITÝ ADVENTNÍ PROGRAM A NOVĚ CELOROČNÍ PROVOZ. TO JE MUZEUM V NOVÉ PACE

Přichází advent a s ním i zajímavá nabídka akcí, které vás příjemně zpomalí, dostanou do předvánoční atmosféry a naladí na závěr roku. Nabitý adventní program plný právě takových akcí připravilo novopacké Muzeum.

Tradiční výstava betlémů se v Muzeu v Nové Pace koná pravidelně od roku 2003. Jde o nádherné řezbářské práce, které rozhodně stojí za vidění. Letošní výstavu s názvem „Betlémy v Suchardově domě aneb pocta našim řezbářům“ můžete vidět od 24. listopadu. Na návštěvníky čeká i několik nových betlémů, které budou vystaveny zcela poprvé. VÍCE INFO TADY
Předvánoční čas v Muzeu pak doplní i všechny adventní neděle, kdy můžete zažít betlémy při svíčkách, vystoupení známé písničkářky Marušky Špačkové s vlastními skladbami i známými koledami, děti ze ZUŠ Nová Paka, které budou hrát Ježíškovi a nebo unikátní setkání s řezbářem a ukázku vzniku betlémů.

Kromě toho jsou součástí Muzea stálé expozice a nebo výstava karikatur. „V malých výstavních prostorách probíhá výstava karikatur Pavla Hanáka, takže v čase mezi Vánocemi se u nás návštěvník ještě pobaví,“ zve ředitelka Muzea Iveta Mečířová a dodává jednu významnou novinku: „Od letošního roku přecházíme na celoroční provoz i v Klenotnici drahých kamenů, kde je také umístěna expozice spiritismu a turistické informační centrum. Do 21. prosince bude navíc otevřena také kavárna Gernatův dům a to včetně sobot a nedělí“.  Na návštěvníky novopackého Muzea tak čeká příjemná dávka (nejen) předvánočních akcí, které by si rozhodně neměli nechat ujít, a především radost, že mohou kompletní Muzeum navštívit celoročně.

PROGRAM:
Výstava:  „Betlémy v Suchardově domě“ aneb „pocta našim řezbářům“

od 24.11.2018 do 6.1.2018
2. 12. První adventní –“Světlo přichází“

Betlémy při svíčkách. Od 15 hodin vystoupení písničkářky Marušky Špačkové

9. 12. a 16.12. Druhá adventní a Třetí adventní – Hrajeme Ježíškovi
děti ze ZUŠ Nová Paka hrají Ježíškovi v Suchardově domě na výstavě betlémů vždy v 15.00

ČTĚTE TAKÉ:  Markvartické varhany získaly v celorepublikovém hlasování 8. místo

23. 12. Čtvrtá adventní – „Radostné očekávání s vůní kadidla“
od 13 do 16 hodin setkání s řezbářem a ukázka vyřezávání betlémů

Městském muzeum, Klenotnice drahých kamenů a Gernatův dům v Nové Pace.
Od 24.11.2018 do 6.1.2018 otevřeno denně, mimo pondělí 9 -12 a 12.30 – 16 hodin.
Vánoční otevírací doba : 24., 25., 31.12. a 1.1.2019 zavřeno
www.muzeum.cz, facebook.com/muzeumnovapaka

Ukažte tento článek i vašim přátelům: