MAGICKÉ  HOUSLE  ANNY  MLINARIKOVÉ OKOUZLILY VE ŠKODA MUZEU

MAGICKÉ  HOUSLE  ANNY  MLINARIKOVÉ

Třetím koncertem skončil ve Škoda Muzeu 20.listopadu podzimní abonentní cyklus  „Jazzové housle“. V sále L&K Forum se představila půvabná česká špičková houslistka Anna Mlinariková. Už jednou zde hrála, bylo to před sedmi lety. Tentokráte potěšila přítomné publikum velkou porcí melodických témat ze známých filmů, prezentovaných na elektrické housle např.: Skyfall,  Flinstone,  Johnny English,  Kill Bill,  Starwars,  Forrest Gump,  Once Upon A Time In The West (Tenkrát na západě). Přidala i skladby z oblasti jazzu – Puttin´ On The Ritz,  Minor Swing (Stéphane Grappelli),  Wild Dog (Joe Venuti). To byl hold těmto skvělým jazzovým houslistům minulého století. Velký úspěch měla také balada  Je Suis Malade (Serge Lama).

Všichni ji znají z nahrávky Marie Rottrové s českým textem To mám tak ráda. Výborně Annu doprovázelo kvarteto zkušených muzikantů: Vít Pospíšil – klávesy, flétna;  Jaroslav Friedel – kytary;  Dušan Hanzlík – kontrabas a Jiří Stivín ml.- bicí. Každý z nich měl příležitost se předvést v sólech. Dušan v pomalých baladách hrál i smyčcem a Jaroslav střídal elektrickou a akustickou kytaru. Závěrem zaznělo slavné Paganiniho  Capriccio i Montiho čardáš.

Pak se hodně nakupovala  obě alba Mlinarikové, které zájemcům i podepisovala. Celý třídílný cyklus byl ukázkou velmi kvalitní hudby zásluhou skvělých muzikantů na podiu. Také nazvučení sálu je výborné. Již na všech podzimních koncertech funguje nově instalovaná aparatura L– Acoustics, od renomovaného francouzského výrobce superkvalitní ozvučovací techniky pro velké sály a stadiony.

Text a foto Rudolf T.Kulka

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

ČTĚTE TAKÉ:  AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY VOLEB - Turnov, Jičín, Lomnice nad Popelkou, Hodkovice nad Mohelkou, Semily, Železný Brod, Bakov nad Jizerou
Ukažte tento článek i vašim přátelům: