Ložnice podle feng-šuej

Ložnice je místem, kde trávíme velké množství času. Možná si to mnozí z nás ani neuvědomují, ale spánek nám spolkne téměř třetinu života. V ložnici pak mnoho z nás tráví času ale ještě více. Kromě intimního prostředí je to místo, kde si často čteme, odpočíváme, někdy i pracujeme. Podle feng-šuej je spolu se vchodem a kuchyní nejdůležitější místností v domě, načerpáváme v ní energii na další dny a budujeme vztah s partnerem, proto bychom jí měli věnovat hodně pozornosti. Co pro dokonalou ložnici feng-šuej doporučuje a zakazuje?

  • Místnost – má být dostatečně velká kvůli množství kyslíku, který během noci vydýcháme. Nemá být průchozí a neměla by být spojena s koupelnou.
  • Postel – Jde o nejdůležitější kousek nábytku, měla by mít pevné čelo přiražené ke zdi bez oken. Postel má být uklizená, pohodlná, matrace nikdy nedědíme a měly by být v dobrém stavu (neproležené, čisté, pohodlné apod.). Pod postelí by neměly být jakékoliv věci ani úložné prostory, ale volný prostor, aby tudy mohla proudit energie. Nad postelí se nedoporučuje mít trám, který partnery rozděluje, nebo přináší nemoc. Nad hlavou u postele jsou nevhodné poličky, skříňky atd. Pokud ležíte, nohy by vám neměly směřovat přímo k východu (pozice mrtvého). Z postele má být dobře vidět na dveře.

    TIP: SOUTĚŽTE O MATRACE A DALŠÍ HODNOTNÉ CENY S FIRMOU MATRACE HAKEN

  • Do ložnice nepatří – práce a věci s ní spojené (šanony, pc, pracovní kout), televize, elektronika, zrcadla, svítící budíky, fotografie rodiny, velké množství knih.
  • Do ložnice patří – pokud chcete mít vzkvétající partnerský vztah, je nutné mít noční stolek a lampičku na každé straně postele, vhodné je osvětlení, které jde ztlumit. Doporučuje se používat i párové dekorace či obrázky s vyobrazením páru (může jít i o abstrakci). Do okna ložnice je dobré zavěsit broušenou křišťálovou kouli, která krásně rozprostírá energii po celé místnosti.

Nezapomeňte, do ložnice si chodíte odpočinout, má vám v ní být příjemně. Ráno se máte budit nabití a plní elánu do nového dne. Pokud se budíte unavení, zkuste se zamyslet, co může být v ložnici špatně. Někdy stačí malá změna, která dělá zázraky!

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  JAK NA PEVNÝ ZADEK? TIPY NA NEJEFEKTIVNĚJŠÍ CVIKY!