24. ročník největší výstavy koní v České republice klepe na dveře

Čtvrtstoletí klepe na dveře

Ve dnech 16. – 17. září se na výstavišti v Lysé nad Labem koná další v pořadí již 24. ročník nejstarší a největší výstavy koní v České republice Kůň 2017.

Tiskem tohoto kuponu získáte slevu na vstupné na akci Kůň 2017

Pravidelní návštěvníci si již zvykli na tradiční program, který v kostce představuje vše nejlepší z hipologické současnosti ČR. Pochopitelně ta navazuje na staleté tradice chovu koní na našem území, které jsou neodmyslitelně spjaty s rakouskou monarchií. Tato mnohaletá tradice je v Lysé každoročně připomínána především díky standardní přítomnosti zástupců Národního hřebčína. Starokladrubští koně jako zástupci jediného původního plemene České republiky jsou unikátními zástupci barokního pojetí ceremoniální služby u panovnických dvorů celé Evropy. V letošním roce tak přijala výstava v Lysé výzvu Ministerstva pro místní rozvoj, které rok 2017 vyhlásilo rokem baroka. Dostane tak příležitost i celá řada dalších plemen té doby. I zde si ovšem budeme připomínat zásluhy habsburské monarchie o zušlechtění evropských chovů domácích koní. Ty byly zahájeny masivním přílivem starošpanělských a severoitalských koní do centrální Evropy již v 16. století po sňatkovém španělsko-habsburském spojení. Následně se pompéznímu ceremoniálnímu projevu rozhodly vyrovnat i ostatní panovnické dvory a tím byla cesta starošpanělské krve do dalších evropských chovů významně urychlena. Na to vše bude letos při výstavě v Lysé s tématem barok vzpomenuto a demonstrovat to bude tradiční kaleidoskop plemen.

Výstava v Lysé si totiž zakládá na tom, že vedle veletrhu všeho, co ke koním patří, představuje bohatou výstavní plejádu mnoha plemen koní chovaných v České republice. Jistě i proto neklesá divácká popularita výstavy, která tradičně přiláká tisícové zástupy návštěvníků. Výstava v Lysé si tak drží zcela výsadní postavení v popularizaci koní. Nenechte si ujít letošní ročník, který zahájí již 25 sezónu největšího výstavního svátku české hipologie.

ČTĚTE TAKÉ:  TROJLÍSTEK VÝSTAV ZVE DO LYSÉ NAD LABEM - návštěvníky čeká Elegance, Narcis i Regiony ČR

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2017 bude i letos Večerní koňská galashow, která proběhne rovněž v duchu barokního stylu, a to v pátek 15. 9. a v soboru 16. 9. 2017 vždy od 19:30 hodin.

foto a TZ: VLL

Ukažte tento článek i vašim přátelům: