JÓGA A DETOXIKACE

Jóga doporučuje hned několik očistných technik. Některé jsou složitější a je třeba se jim věnovat více vědomě, některé lze jednoduše zapojit do každodenního života. Mezi ně patří například velmi efektivní výplach nosu konvičkou a slanou vodou, kdy se nechá s nakloněnou hlavou vtékat voda jednou nosní dírkou a zároveň vytékat druhou. Pomáhá od projevů alergií, je prevencí virových onemocnění, pomáhá čistit horní cesty dýchací a tím zlepšuje i náš dech.

Pokud se zaměříme na samotné praktikování jógových pozic, pak jsou velmi vhodné všechny, kdy v jakékoliv rotaci našeho těla mačkáme a masírujeme vnitřní orgány. Po uvolnění rotace dojde k opětovnému zrelaxování a tím se promačkané orgány, které eliminovaly toxiny,  opět „nadechnou”, protože do nich začne proudit čerstvá krev, která je vyživí. V rotaci zůstáváme alespoň po dobu pěti dechů. Většina pozic stlačuje pravou a následně levou polovinu trupu, mají tak vliv na trávení a detoxikaci těla – podporují činnost jater, ledvin a ostatních orgánů a žláz uložených po stranách trupu.

Jaké pozice využít? Pozic je velké množství, jde například o zkrut v pozici bojovníka, pozice polovičního/celého trojúhelníku, pozice kleští, pozice dítěte nebo „úklon“ do strany v pozici dítěte a mnoho dalších. Mnoho z nich můžete praktikovat i doma a podpořit tak svou praxi jógy a jarní detoxikaci.

TIP: Chcete zkusit jógu s profesionálem a naučit se cvičit správně? Přijďte do krásného prostředí Recall centra v Sedmihorkách u Turnova. Pravidelné lekce a více informací na www.recallcentrum.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Červen - měsíc tenkého střeva