JAK SPRÁVNĚ (Z)HUBNOUT?

Hubnutí je věc, kterou se zabývá v určitém období snad každý z nás. Ať už proto, že chceme vyrýsovat svou postavu a zvýšit si tak své sebevědomí, nebo proto, že si potřebujeme zlepšit kvalitu života a své zdraví. Jak ale správně hubnout? Mnoho „skvělých doporučení“ působí na tělo spíše obráceně. Proto si teď řekneme několik tipů, které zaručeně k výsledkům pomohou.

  • Nevyhýbejte se tukům. Právě tuky (kvalitní, neztužené) mohou k hubnutí dopomoci. Naopak není vhodné vybírat nízkotučné výrobky.
  • Hodně pijte. Pitný režim je skvělý pro zahnání pocitu hladu (protože mnohdy je opravdu jen hlad převlečená žízeň), ale samozřejmě také hydratuje tělo, odvádí toxiny a čistí pleť. Ale pozor, ani s pitím se to nemá přehánět, pokud pijeme příliš, zatěžujeme nadbytečně ledviny.
  • Abychom správně a rychle hubli, je potřeba být v psychické pohodě. Víte jak to funguje? Co máte ve svých myšlenkách, to se zhmotní. Prostě si užijte představy a pocity, že už jste na váze, po které toužíte. Hlava to pošle tělu a hubnutí bude mnohem jednodušší.
  • Dietní poradci bez přestání radí 5 až 6 jídel denně. Zkuste ale naordinovat jen tři (hlavní) jídla, která budou plnohodnotná (například podle ájurvédy) a která sníte pomalu. Uvidíte, že nebudete ani strádat, ani nebudete mít hlad. Tělo si navíc odpočine od věčného trávení a vy budete mít více energie.
  • Pokud chcete zhubnout na břiše, nepůjde to bez omezení bílé mouky. Ideální je mouku zcela vypustit alespoň na čas. Pokud bez ní nemůžete žít, dopřejte si ji maximálně jednou denně. Jestli ale opravdu toužíte po plochém břiše, nezbyde nic jiného, než se mouky vzdát. Dobrá zpráva je, že vám po čase vůbec nebude chybět.
  • Pro hubnutí je velmi důležitý pohyb. Pravidelně cvičte, choďte na procházky a trénujte. Aby hubnutí opravdu fungovalo, je potřeba se nejprve zahřát (běh na místě, panák) a během cvičení střídat posilovací cviky s cviky kardio! Výsledky se dostaví rychleji než čekáte.
ČTĚTE TAKÉ:  CESTY KE ZDRAVÍ - Jarní dary matky přírody

foto: freepik.com
Pokud chcete aplikovat některou z rad, je nutno respektovat své tělo a zdravotní stav.

Ukažte tento článek i vašim přátelům: