Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny. A přináší ještě něco navíc!

Eva Urbanová

Oblíbený českorajský festival se překlopil do své druhé poloviny. Po velkých jménech a úžasných koncertních vystoupeních čeká diváky další nášup skvělé kultury pod vyhlášenou venkovní pergolou Sedmihorského léta. Festival pro své diváky ke svému programu přidal ještě tři speciální akce „Sedmihorské léto…ještě něco navíc“.

Letos už diváci mohli zažít krásné, poetické, letní a vždy originální koncerty několika osobností. Své

koncertní turné k megakoncertům s názvem 40 let na profiscéně právě na Sedmihorském létě odstartoval Dalibor Janda. Show plná hitů, vtipu a romantiky… s hostem Jiřinou Annou Jandovou a mladou bubenicí – vítězkou soutěže ČeskoSlovensko má talent – Nikoletou Drummer, která byla překvapením večera. Hradišťan s Jiřím Pavlicou předvedli nádhernou hudbu, vtip i své charisma. Bratři Ebenové rozproudili publikum, které je nechtělo pustit z pódia ani po několika přídavcíc

Bratři Ebenové

h… A také proběhla velmi oblíbená víkendová akce v nádherném prostředí zahrady Penzionu Recall – Jóga kemp v Českém ráji. Výhled na hrad Trosky, klid, příroda, relax, jóga… To vše mohli účastníci zažít už počtvrté. A mimochodem, termín pátého ročníku je již znám a určen na 17. – 18. 7. 2021. Gentlemani z Prague Cello Quartet nadchli originálním zpracováním světoznámých melodií i svým vtipem a šarmem. Operní diva světo

Prague Cello Quartet na Sedmihorském létě

vého formátu Eva Urbanová si střihla rockovou polohu a poprvé s představením Druhá tvář vystoupila s programem v open-air. Atmosféra všech koncertů byla dokonalá!

Bohužel během letošního Sedmihorského léta došlo – vždy v rámci zdravotních komplikaci účinkujících ke změnám v programu. Poslední změnou je, že ze zdravotních důvodů zrušil Honza Nedvěd všechny své koncerty. Tedy i ten v Sedmihorkách. Festival však okamžitě nahradil koncert ve stejném termínu novou akcí. Ve čtvrtek 20. srpna vystoupí skvělá, legendární a velmi oblíbená rockerka Petra Janů se svou kapelou Amsterdam.

Pro své diváky pak festival přidal ještě tři nové akce. V rámci Sedmihorského léta vystoupí Ivo Jahelka, 50 let oslaví legendární Poutníci a také se můžete těšit na Jaroslava Svěceného s Věrou Žádníkovou Volencovou v programu Večer pro dva. Poslední zmiňované představení se neodehraje již venku pod pergolou, ale hned vedle v komorním prostředí sálu Recall centra. Kapacita v něm je omeze

Dalibor Janda

ná a proto doporučujeme vstupenky pořídit včas.

Co diváky v rámci Sedmihorského léta ještě čeká?

IVO JAHELKA (19. 8. 2020): Pořad  „zpívajícího právníka“  je sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček. Písničky jsou prokládány ukázkami ze soudních spisů a policejních protokolů, o humor není nouze. Ivo Jahelka vzkazuje: „…dobrý humor, slovo, smích – nejít na to byl by hřích!“

ČTĚTE TAKÉ:  Sčítání lidu 2021: Jak probíhá návštěva sčítacího komisaře

PETRA JANŮ (20. 8. 2020): Na Sedmihorské léto poprvé v jeho historii zavítá jedna z legend tuzemské poprockové scény jedinečná Petra Janů.  Vystoupí se svou skupinou Amsterdam, kterou tvoří ostřílení rockeři: Pavel Lochman (klávesy + zpěv), Roman Štefl (baskytara), Miloš Švec (elektrická kytara), Tomáš Marek (bicí). Skvělá rockerka Petra Janů zazpívá mnoho ze svých hitů jako: Exploduj!, Jedeme dál, To máme mládež nebo Moje malá premiéra. Těšte se na největší rockové hity Petry Janů doplněné o další oblíbené písně a také o novinky z posledního alba Blázni.

LOLLIPOPZ (25. 8. 2020): Skupina Lollipopz – LAURA / ELIŠKA / PÁJA / NIKKI vznikla v roce 2016 a tvoří jí čtyři dívky ve věku 11-13 let. Se svým vlastním repertoárem vystupují v České i Slovenské Republice. Mají za sebou i několik televizních vystoupení a s pořadem Lollymánie se staly oblíbenými Youtuberkami mezi dětmi do 12 let.

4TET (27. 8. 2020): Brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu a skvělou podívanou. Scéna, kostýmy, projekce, elegance a specifický humor potěší diváky všech generací. Není koncert, jako koncert. Koncert 4TETu je opravdu něčím ojedinělým a určitě vás nadchne.
Těště se na novou verzi s číslem V.

POUTNÍCI (11. 9. 2020): Dnes již legendární kapela Poutníci hrající bluegrass a country si svojí premiéru na hudební scéně odbyla na začátku prosince roku 1970 v Country klubu v Maloměřicích. Již od prvních koncertů a hudebních přehlídek se skupina řadí do brněnské a krajské špičky své žánrové škatulky, což potvrdila i svými postupy do celostátního finále soutěže, jež měla tenkrát velký zvuk a jmenovala se Porta. Přijďte na Sedmihorské léto oslavit s Poutníky jejich 50 let v country. 

JAROSLAV SVĚCENÝ – VEČER PRO DVA (6.10.2020): Večer krásné hudby v módu pozitivní energie v podání houslisty Jaroslava Svěceného a herečky Dejvického divadla Zdeňky Žádníkové Volencové (mluvené slovo a flétna). Zazní hudba tří staletí.
Komorní atmosféra Recall centra zaručí dokonalý zážitek!

 

Sedmihorské léto – Sedmihorky u Turnova. Veškeré informace a vstupenky k akcím na www.sedmihorskeleto.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: