HUDEBNÍ A DIVADELNÍ SEDMIHORSKÉ LÉTO I LETOS DO ČESKÉHO RÁJE PŘIVEZLO DESÍTKY UMĚLCŮ A VELKÁ JMÉNA. JEDENÁCTÝ ROČNÍK JE JIŽ V PŘÍPRAVĚ

Sedmihorské léto v průběhu celého letošního léta připravilo sedm samostatných akcí, během nichž se na podiu festivalu vystřídaly desítky zvučných jmen. Letos v představení Dva nahatý chlapi exceloval Martin Zounar po boku Daniely Šinkorové, ve hře Plnou parou Lenka Vlasáková s Miroslavem Etzlerem, skvělý koncert odehrály kapely Divokej Bill, Arakain s úžasnou Lucií Bílou, speciální a neopakovatelný Karel Plíhal se svým citlivým a poetickým recitálem, nebo Dasha s projektem Dasha Symphony v zádech s Martinem Kumžákem a Filharmonií Hradec Králové. Léto – a nejen to Sedmihorské – pak uzavřela Anna K. s akustickým koncertem, kdy – i přesto, že byl na sezení – už na samém začátku zvedla lidi ze židlí a představila dokonalý koncert i zábavnou show. Během léta si tak přišly na své tisíce diváků, jež baví kvalitní kultura, která se odehrála v areálu Sedmihorského léta v Sedmihorkách u Turnova. Sedmihorské léto je nejrozsáhlejším festivalem v regionu, známé je také svou obrovskou pergolou a vždy úžasnou atmosférou, kterou milují diváci i samotní účinkující. A co na Sedmihorském létě (SL) baví jeho partnery?

PIVOVAR SVIJANY
Odpovídá: Ing. Michal Matys, manažer marketingu • www.pivovarsvijany.cz

Jaká akce se vám v rámci Sedmihorského léta nejvíce líbila a proč?
Mohu hodnotit pouze akce, které jsem navštívil. Za mě hodnotím 5 hvězdičkami divadelní představení Dva nahatý chlapi. Spojení humorných scének, venkovního představení ,,pod hvězdami“ a povinné přestávky v půlce představení na Svijanské pivo se líbilo, dle spokojených reakcí, všem od první až do poslední řady. Musím rovněž vyzdvihnout uvolněné herecké výkony a improvizaci,
která se pozitivně podepsala na bránicích návštěvníků.

Jaká je nabídka Pivovaru Svijany?
Pivovar Svijany si zakládá na tradičním výrobním postupu tzv. dvourmutovém způsobu vaření, kvašení v otevřených kádích a dlouhodobém zrání piva v ležáckých sklepích.  Pro výrobu bohatého sortimentu nepasterizovaných piv používá většinou humnový slad z malých českých a moravských nezávislých sladoven, vodu z vlastních studní a žatecký poloraný červeňák z vlastních chmelnic.
Mezi naše novinky patří dva nealkoholické nápoje. První z nich je Svijanský Vozka černý rybíz a limetka, druhý potom Svijanela Citrus.

Čím právě teď žije Pivovar Svijany?
Nyní se připravujeme na Dny českého piva, které se konají koncem září. Jedná se o svátek všech milovníků piva a oslava fenoménu české hospody. Společně s dalšími pivovary uvaříme speciál pouze pro toto období a nabídneme ho na vybraných provozovnách po celé České republice a v menší míře i u našich slovenských sousedů. My nabídneme, stejně jako poslední dva roky, speciál DUX. DUX patří s 5,5 procenty alkoholu mezi silnější piva, je plný a hutný, ale současně také hladký a jemný. Pro dosažení výrazné tmavě jantarové barvy a vyvážené hladké chuti ve Svijanech zvolili vybraný humnový slad, znalci ocení i jemnou chmelovou hořkost žateckého chmele odrůdy Sládek z vlastních chmelnic pivovaru.  Stejně jako všechna Svijanská piva je samozřejmě nepasterovaný. Zároveň bychom rádi všechny pozvali na Svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany dne 28. září 2019.

VÝCHODOČESKÁ TELEVIZE V1
Odpovídá: Oldřich Tamáš, ředitel televize V1 • www.vzpravy.cz

Televize V1 je již několik let partnerem Sedmihorského léta. Jaká akce
se vám letos nejvíce líbila?
Rozhodně se mi líbilo divadelní představení Dva nahý chlapi.

Televize V1 působí především v Hradeckém kraji, ale svými programy a
obsahem – jak televizním, tak internetovým – je velmi zajímavá i pro náš
region. Na co byste diváky pozval?

Připravujeme minipořady připomínající naše soužití s přírodou a ochranou planety se známými osobnostmi. Takže půjde o krátké, a přitom věřím, že atraktivní poučení.

Čím právě teď žije televize V1?
Televize aktuálně žije prázdninovým režimem, kdy se snažíme umožnit kolegům odpočinout si a vychutnat si léto, ale zároveň zachovat chod televize a vymýšlet novinky.. Jednou z nich je chystaná soutěž o sportovní auto s plnou nádrží na každý víkend, korunovaná romantickým víkendem pro pár s autem i ubytováním. Takže věřím, že bude řada spokojených výherců.

TELEVIZE RTM+
Odpovídá: Jan Punčochář, výkonný ředitel RTM+ • www.rtmplus.cz

ČTĚTE TAKÉ:  Intenzivní deště pomohly zadržet tůně v rezervaci zubrů a divokých koní

Televize RTM+ je již několik let partnerem Sedmihorského léta. Co se Vám na SL líbí?
Je to příjemná letní akce, která na sever Čech přiváží řadu zajímavých projektů, které určitě stojí za to vidět. Zkrátka skvělé zpříjemnění léta.
Televize RTM+ je významnou regionální televizí v našem regionu. Na co byste diváky pozval?
Vlastně stále na to samé. Na pozitivně laděné zprávy a pořady z Libereckého kraje. Neskromně si myslím, že více informací z regionu nikde jinde nenajdete. A ještě jsou většinou takové, že vás potěší.
Čím právě teď žije televize RTM+?
3. Tady odpovím spíš za sebe. Hodně teď žiju novým projektem, který spouštíme, a to je komunitní televize Hunter TV. Bude určená pro české myslivce a pokud se nepletu, je to první televize tohoto druhu u nás.

ČESKÝ ROZHLAS LIBEREC
Odpovídá: Jan Žíla, manažer komunikace ČRo Liberec • www.liberec.rozhlas.cz

Český rozhlas Liberec je dlouholetým partnerem SL. Co se vám
 na akci líbí?

SL je výjimečnou akcí nejen v našem regionu. Každým rokem nabízí opravdu pestrou přehlídku hudebních a divadelních vystoupení, a v poslední době nesmíme zapomenout ani na kemp pro milovníky populární jógy. Vynikající je dramaturgie, každou sezonu se právě v našem kraji představí umělci nebo představení, na která je v pořadí objednávek dlouhá fronta, a některá jsou i naprosto exkluzivní jen pro SL. Festival se stal pevnou součástí kulturního kalendáře nejen Libereckého kraje, ale musím také říct, že do Českého ráje jezdí rádi nejen diváci, ale i všichni interpreti – ČRo Liberec s nimi k festivalu připravuje a vysílá rozhovory, a opravdu bez výjimky, každý se na unikátní atmosféru v Sedmihorkách velmi těší.

Jakou skladbu pořadů nabízíte svým posluchačům a na jaké frekvenci vás
 mohou naladit?

 Český rozhlas Liberec je součástí regionální sítě Českého rozhlasu s celodenním programem pro Liberecký kraj.  Ve vysílání se především věnujeme aktuálnímu dění v našem regionu,  ale i jeho bohaté a nevšední historii. Přinášíme i rozhovory se zajímavými hosty a osobnostmi regionu, ale ve studiu se střídají i nejpopulárnější osobnosti českého společenského života. Vybíráme a hrajeme především české písničky od popu přes country až po současnost. A v neposlední řadě – každý měsíc můžete v našem vysílání vyhrát řadu víc než zajímavých cen.
Od minulého roku jsme pak pro naše posluchače právě na Turnovsku spustili nový vysílač – na frekvenci 91,5 FM. Jinak nás naladíte ve všech regionech Libereckého kraje – na Liberecku, Jablonecku, Frýdlantsku, Semilsku i Českolipsku, také v okolí Harrachova a Jablonného v Podještědí.

Na jaký pořad byste vy osobně posluchače pozval?
Určitě není jen jeden jediný. Jednak by to byla odpolední Humoriáda, která nabízí to nejlepší, co už třeba  dávno vymizelo z televizních obrazovek – a to zábava. Uslyšíte ty nejlepší scénky a nejlepší vypravěče a baviče, navíc podle vašeho výběru. Každý všední den si pak od 13 hodin zve oblíbený moderátor Luboš Xaver Veselý k rozhovorům nejpopulárnější české osobnosti. A nesmím zapomenout ani na  – v poslední době tak populární – vaření. Kulinářský magazín Pochoutky je připraven každý víkend a jeho soutěž Pochoutkový rok rozdává ceny v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Ale je toho mnohem víc, co náš program nabízí – zajděte za ním na liberec.rozhlas.cz

Velké poděkování patří partnerům Sedmihorského léta 2019: Pivovar Svijany, Busline a.s., Radio Contact Liberec, Český rozhlas Liberec, Východočeksá televize V1, Regionální televize RTM+, Český rozhlas Hradec Králové, Tiskárna Unipress, noviny Český ráj v akci, a dalším mediálním partnerům: Mnichovohradišťtské noviny ECHO, BBPress media s.r.o.

Již nyní se připravuje jedenáctý ročník Sedmihorského léta a program na příští rok. Sledujte proto webové stránky www.sedmihorskeleto.cz.  I pro letošní rok chystáme předvánoční nabídku permanentek. Děkujeme a těšíme se na vás v roce 2020!

Ukažte tento článek i vašim přátelům: