HATHA JÓGA JAKO POMOCNÍK (NEJEN) PŘI VYSOKÉM TLAKU, ORTOPEDICKÝCH PORUCHÁCH I PROBLÉMECH S PÁTEŘÍ

Hatha jóga je základním systémem, od které se odvíjí všechny další styly jógy. Její hlavními součástmi jsou pozice těla (tzv. ásany), ovládání dechu (tzv. pránájáma) a zklidnění mysli (meditace). Hatha jóga je pomalejší, vhodná pro všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé. Pravidelné cvičení slouží jako prevence, fyzioterapie a léčba například pro vysoký krevní tlak, astma, vertebrogenní onemocnění (onemocnění páteře), ortopedické poruchy a civilizační choroby. Působí také na svalovou relaxaci, vylučování žláz s vnitřní sekrecí, soustředěnost, správný dechový a srdeční rytmus.

Nedílnou součástí hatha jógy je Pozdrav slunci (Surja namaskár). Existuje několik druhů a levelů, které si člověk může zvolit dle své jógové pokročilosti. Velmi přínosný je ale už první – označený A.

Jaké benefity Pozdrav slunci našemu tělu dopřává? Podpora správného držení těla, posílení celého těla (pozdrav slunci nevynechá žádný sval na těle), detoxikace organismu, uvědomění si sebe sama, pozitivní stimulace nervového systému, zlepšení krevního oběhu, povzbuzení lymfatického systému, uvolnění kloubů, uklidnění mysli, zlepšení trávení, zastavení vypadávání vlasů, omlazující účinky, odstranění přebytečného tuku na celém těle, podpora hlubšího spánku, zlepšení paměti. Pozdrav slunce je povzbuzující a energizující cvičení, ale také nejrychlejší způsob, jak vytvořit a udržovat vnitřní stav mladistvé mysli, což je neocenitelný přínos pro každého. Jeho velkým benefitem je i psychická připravenost a důvěra čelit závažným útrapám, které život přináší. Učí nás prožívat radost hluboce a intenzivně.

Text: www. recallcentrum.cz

TIP: POZNEJTE ÚČINKY HATHA JÓGY … PŘIJĎTE SI ZACVIČIT DO RECALL CENTRA V SEDMIHORKÁCH U TURNOVA! …. pravidelné lekce jógy – HATHA JÓGA, JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA, POWER JÓGA, VINYASA JÓGA, RESTORATIVNÍ JÓGA, JÓGA PROTI STRESU….

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  JE ČAS ZOUT BOTY!