9. 8. • GORAN BREGOVIĆ – Krásná Louka, Mladá Boleslav

ČTVRTEK 9.8. od 15:00

 Krásná Louka

Světově uznávaný skladatel a král balkánské hudby Goran Bregović, který byl v roce 2010 označen britským časopisem Songlines za nejlepšího umělce world music na světě, odehraje 9.srpna se svým orchestrem pro svatby a pohřby open air koncert v Mladé Boleslavi.
Na koncertu představí hlavně své novinkové album Three Letters From Sarajevo, které vyšlo  v říjnu minulého roku. Album přináší velmi silný humanistický podtext, ačkoliv ten je vyvážen pro něj typickou jižanskou taneční bujarostí.  Bregovič album věnoval svému rodnému Sarajevu – městu, které bylo během jugoslávské války krvavě bombardováno hlavně jeho krajany.

Vystoupení Gorana Bregoviće doplní:
Tomáš Kočko s orchestrem – moravský písničkář, zpěvák, skladatel a aranžér. Se svým orchestrem je držitelem dvou cen Anděl za album roku. Jejich hudba zní přímočaře, má výrazné melodické linky a rytmické figury s prvky rocku, folku a jazzu.
Circus problem – mladý orchestr, který hraje „Balkánské disco”. Díky živé směsici swingu, punku a balkánu se stali ikonou buskingové scény. 
Koncert se koná u příležitosti 50. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa a s podtitulem 
„Koncert pro všechny svobodomyslný lidi“.

Článek o akci

Více informací a vstupenky

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  26. 2. • PĚŠKY Z MEXIKA DO KANADY – Pacific Crest Trail – Monika Benešová - Recall centrum Sedmihorky u Turnova