Euroregion Tour v jabloneckém Eurocentru po sedmnácté

Ve dnech 17. – 18. března 2017 se koná v Eurocentru v Jablonci nad Nisou 17. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour, v tomto roce s mottem Pestrý a živý Liberecký kraj. Záštitu nad letošním ročníkem veletrhu převzala generální ředitelka agentury České centrály cestovního ruchu CzechTourism, Monika Palatková, a hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

Veletrh bude pro veřejnost otevřen v pátek a v sobotu 17. – 18. března. Čtvrtek 16. března bude věnován odborníkům v oblasti cestovního ruchu, pro něž je připraven program formou studijní cesty za poznáním výroby tradičních regionálních výrobků Libereckého kraje, především skla a křišťálových lustrů.

Lákadlem pro návštěvníky veletrhu bude Chorvatsko, které zde letos nově představí svoji turistickou nabídku. Nově vystavují i Kroměřížsko, Lázně Velichovky nebo Olomoucký kraj. Liberecký kraj představí na veletrhu své novinky, tipy na výlety, kulturní i sportovní akce, mapy apod. Návštěvníci si budou moci prohlédnout několik výstav včetně modelu Sněžky z polského muzea miniatur v Kowarech. V Kině Junior je připraveno zajímavé cestovatelské pásmo „5 + 5 švestek“ o nevšedních zážitcích 10 svérázných cestovatelů, kteří přestaví země, domorodce a podivuhodná místa, která na své cestě objevili, třešničkou bude speciální host. V pátek bude v Malém sále Eurocentra vyprávět cestovatelka Blanka Nedvědická o Sluneční škole v indických Himálajích. Automobilové nadšence jistě potěší možnost prohlédnout si speciální expediční vozidlo Tatra cestovní agentury Adventura. Během celého veletrhu bude probíhat kulturní doprovodný program, hudební a taneční vystoupení i barmanská show. Připraven je také program pro děti, kreativní korálková dílnička, iQLANDIA nebo program v ekologickém centru.

Na veletrhu se představí i regionální výrobci. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet řemeslo v připravených dílničkách i zakoupit produkty českých a polských tradičních výrobců, jejichž účast zajistila Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou. Ta pro návštěvníky veletrhu připravila také seminář s příběhy 5 řemeslníků a jejich nástupkyň „Rodinná tradice aneb Z otce na dceru“.

ČTĚTE TAKÉ:  SOUTĚŽ O VSTUPENKY BIG MOUNTAIN (USA) / THE ATAVIST - Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Organizátoři nezapomněli ani na studenty studující obor cestovní ruch, pro které připravili odbornou soutěž. V rámci veletrhu se uskuteční setkání informačních center Libereckého kraje.

Podrobné informace o veletrhu naleznete na www.euroregiontour.cz a www.eurocentrumjablonec.cz.

VSTUP na veletrh je ZDARMA.

Termín konání:           17. – 18. 3. 2017

Místo konání:             výstaviště Eurocentrum v Jablonci nad Nisou

Otevírací doba pro veřejnost:             pátek 17.3.      10:00 – 18:00

                                                                  sobota 18.3.     9:00 – 13:00

Ukažte tento článek i vašim přátelům: