ENERGIE V LOŽNICI OVLIVŇUJE SPÁNEK I ZDRAVÍ

Tématu spánku se v této rubrice věnujeme pravidelně – z mnoha pohledů. Proč? Spánek tvoří ohromnou část našeho života, dodává nám energii, a pokud je správný, ve vhodné posteli a prostředí, pak pozitivně ovlivňuje celý náš den, život. Podívejme se tentokrát na ložnici z hlediska energií. Naším cílem by mělo být uspořádat tuto místnost tak, aby nám co nejvíce vyhovovala. V době, kdy spíme, jsme nejzranitelnější, a proto bychom ji měli situovat co nejdále od hlavního vchodu.
Dalším důvodem, proč mít v ložnici energie kvalitní a silné, je to, že jde o místo, ve kterém se v době nemoci snažíme uzdravit. Pokud energie kvalitní nejsou, nemoc se prodlužuje a náš organismus se dlouhodobě vyčerpává, což může přinést i chronické problémy. Energie, které jsou přítomny v ložnici, harmonizují především tyto aspekty života: vztahy, lásku, energii do druhého dne, základní energii pro život, deprese a strach způsobené nedostatkem energií, posílení ledvin a močového měchýře a odpočinek.

Pro spánek jsou důležité klidné energie, které můžeme čerpat bez vyrušování. Měly by vyvolávat především klidnou energii jinu a můžeme zde také podpořit element vody a kovu. Element vody získáme použitím modré nebo černé barvy. Element kovu bílou, šedou, fialovou a dále pak stříbrnými, zlatými či měděnými tóny.

Pokud žijete v páru, můžete využít ložnici k harmonizaci vztahu. Chcete pevný a dlouhodobý vztah s partnerem? Pak všechny doplňky umísťujte v páru. Není nutné použít dvě naprosto identické věci – i v soužití se nacházejí dva odlišní jedinci. V praxi to znamená ložnici ozdobit například dvěma různými svíčkami nebo šálkem s podšálkem apod. Jde o to, použít vždy dvě různé věci, které spolu dohromady vytvářejí jeden silný celek.

V potaz berte i světové strany – na jakou z nich máte ložnici situovanou. Místnost směrem na východ vás bude budit velmi brzy ráno. V západní ložnici naopak můžete mít problém vstát. Jižní ložnice bude silně nabita aktivní energií jang, takže se nám tu může špatně usínat i spát. V tomto případě je nutné mít přes den zatažené záclony, aby do ložnice nešlo tolik slunce, a na noc pak ložnici vyvětrat, aby se ochladila.

ČTĚTE TAKÉ:  VYNIKAJÍCÍ DOMÁCÍ LEVANDULOVÁ LIMONÁDA

Královnou ložnice je postel. Měla by být stabilní a pevná, s pelestí pro pocit bezpečí. Lepší je lůžko bez úložného prostoru, aby čerstvá energie mohla proudit i pod ní.

foto: www.matrace-haken.cz

Chcete spát lépe? Tip: matrace-haken.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: