Jak eliminovat odpad radí také Ministerstvo životního prostředí

Mnozí z nás si neuvědomují, kolik svou činností produkují denně odpadu. Zkuste třeba jeden den pozorovat jaké jíte potraviny, v čem jsou zabalené, co si kupujete a v jakém obalu a také co používáte doma. 
Víte, že se v České republice spotřebuje přes 80 000 tun chemických a úklidových prostředků? Každý z těchto prostředků je navíc v plastovém obalu. U většiny z těchto prostředků nebyl nikdy pořádně zjišťován vliv na zdraví a na životní prostředí. Ale nejen to. V obchodě v podstatě nekoupíte nic, co by nebylo nějak – plastově – zabalené. I proti tomu však lze účinně bojovat.

Řeky, moře, oceány – a jejich přirozené obyvatele, ale samozřejmě i sebe samé – otravujeme splašky z kanalizace a jedovatými chemikáliemi z našich čisticích prostředků. Otravujeme si tak vodu, kterou musíme složitě čistit a děláme z ní vodu „mrtvou“. Přitom voda je to nejcennější, co na naší planetě máme.

Tip na levnější a zdravější domácnost: http://ceskyrajvakci.cz/jedla-soda-levny-pomocnik-v-cele-domacnosti-i-kosmetice-i/

Je nutné si uvědomit, že i běžné chemické čističe v naší domácnosti jsou naplněné nejtoxičtějšími látkami. Obsahují karcinogeny, látky narušující hormonální rovnováhu nebo neurotoxiny. Chemická rezidua po chemických prostředcích zůstávají jak na povrchu čištěných objektů, tak i ve vzduchu. Dostáváme je do těla dotykem i vzduchem – tedy stačí prostě dýchat. Tyto látky se v těle hromadí, protože to si s nimi neví rady.

Ministerstvo životního prostředí nabízí na svých stránkách zdarma ke stažení metodiky, pracovní listy, průvodce a letáky, které vznikly v rámci projektu „Hledání nových způsobů informační podpory při realizaci Programu předcházení vzniku odpadů ČR

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  JEDNODUCHÉ TIPY, JAK PEČOVAT O MATRACI, ABY CO NEJDÉLE SLOUŽILA?