DRUHÝ JÓGA KEMP V ČESKÉM RÁJI OPĚT NAŠLAPANĚ. OPĚT EKO

Koncem července proběhl v zahradě Penzionu Recall v Troskovicích druhý Jóga kemp v Českém ráji. Pořadatelé jím navázali na úspěšný první ročník konceptem i myšlenkou. Lekce jógy na nádherném místě s úchvatným výhledem na hrad Trosky doplňoval doprovodný program tvořený přednáškami a možností relaxace v rukou profesionálů.

„Chtěli jsme dodržet původní myšlenku a udělat Jóga kemp v Českém ráji co nejvíce přátelský, pohodový a ekologický. Drželi jsme se proto zavedených a úspěšných věcí z loňska. Například každý účastník si přivezl vlastní mističku, příbor a lahev na pití, abychom maximálně eliminovali produkci odpadu,“ popisuje jeden z pořadatelů Josef Šorm. Odpadu tak bylo vyprodukováno minimální množství, celkově asi 10 kg, z nichž většina byla rostlinného původu a byla zkompostována. Na téměř dvě stovky účastníků je to úžasné!
Jógové lekce vedly zkušené lektorky Lucie Hrubá, Magdalena Klížová a Martina Korálová. Jako hosté se letos zúčastnili a účastníkům protáhli svaly dva známí jogíni – Václav Krejčík a Jakub Šamberger. Každý z cvičících si tak za víkend mohl zkusit několik druhů jógy i přístupů jednotlivých lektorů. Přednášky o meditaci, henně, životu bez antikoncepce, čakrách, feng-shui, ajurvédě a dalších zajímavých tématech, pak byly připraveny pro toho, kdo chtěl tělu ulevit a trochu si odpočinout. A pokud někdo potřeboval zcela vypnout, měl možnost využít služeb masérů.

Účastníci v neděli odjížděli uvolnění, vycvičení, odpočinutí a s úsměvem na tváři. „Máme velikou radost ze setkání fajn lidí, kteří si připravený program užívali. Je vidět, že jsou i jinak zaměření a že funguje pospolitost. Ani po letošním ukončení Jóga kempu jsme nemuseli vůbec uklízet odpadky či nepořádek po účastnících. Děkujeme!,“ dodává Josef Šorm.

Jóga kempu předcházel letos poprvé ještě doprovodný program – v týdnu před začátkem mohli zájemci z řad veřejnosti přijet na ranní a večerní lekce, nebo se rovnou zúčastnit jógového pobytu v Penzionu Recall. Nutno dodat, že druhý Jóga kemp byl pro účastníky ještě komfortnější. Pořadatelé totiž postavili nádherné sprchy s toaletami, které by nikdo na louce rozhodně neočekával. Teplé počasí tak bylo velmi příjemné a osvěžení po cvičení bez problémů.
Celou fotogalerii z akce a informace k třetímu ročníku najdete na www.jogakempvceskemraji.cz

ČTĚTE TAKÉ:  JAK NA PEVNÝ ZADEK? TIPY NA NEJEFEKTIVNĚJŠÍ CVIKY!

JÓGA KEMP 2019 JE STANOVEN NA TERMÍN 20. – 21. 7. 2019 A MOŽNOST REGISTRACE JE JIŽ NYNÍ ZDE

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: