11. 12. • DAGMAR PECKOVÁ & MUSICA BOHEMICA – Škoda Muzeum, Mladá Boleslav

tředa 11. prosince | od 19:00

Sál L&K Fórum

Vstupné 690,- Kč / 590,- Kč.
Mládež do 15 let 30% sleva, ZTP 50% sleva. 

Vánoční koncert plný nejkrásnějších českých a moravských vánočních koled a písní staré Evropy v podání
Dagmar Peckové a souboru Musica Bohemica pod vedením dirigenta Jaroslava Krčka.

Koncert je oslavou Vánoc ve stylových úpravách vánočních písní z jejich nového společného alba Zrození.

V první části koncertu zazní vánoční duchovní písně z českých barokních kancionálů, poté vás program provede starou Evropou a jejími písněmi a v závěru večera si budete moci společně zazpívat české a moravské vánoční koledy.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková nahrála v roce 2018 ve spolupráci se souborem Musica Bohemica a jeho dirigentem Jaroslavem Krčkem své první vánoční album Zrození. Vedle českých a moravských koled a poetických vánočních písní 17. století obsahuje hudební poklady typické pro adventní čas evropských zemí, a dokonce i zahraniční koledy, které dosud nikdo nenahrál.

„Zrození života, zrození dítěte, zrození nového pokolení člověka, zrození víry, která svou podstatou dobra získává lidstvo už víc než dva tisíce let. Oslava mateřství a podstaty lásky. Tak vnímám vánoční svátky,“ říká Dagmar Pecková. „Neexistuje jediná vánoční píseň, kde by nebyl opěvován Ježíš a jeho panenská matka Maria.“

Mezinárodně uznávaná sólistka Dagmar Pecková působí řadu let v Drážďanech a Berlíně. Prezentovala se na řadě světových operních scén a opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry doma i ve světě, například s Českou filharmonii nebo Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími. V roce 2017 se veřejnosti představila v pražské Lucerně v projektu „Wanted“, kabaretním revue s písněmi Kurta Weilla, kde byla nejen hlavní představitelkou, ale i autorkou námětu a spoluautorkou scénáře.

Jaroslav Krček je dlouhá léta uznáván jako vedoucí a dirigent souboru Musica Bohemica. Ten se od svého založení v roce 1975 soustřeďuje na interpretační zpracování lidových a anonymních předloh ve svých kompozicích. Ve vážné hudbě vytváří skladby od odvážných experimentů až po velká díla. Lze sem počítat tvorbu operní, oratorní, baletní, symfonickou a nespočet komorních skladeb.

ČTĚTE TAKÉ:  do 6. 9. • Miroslav Kemel - Karikatury & Svět kostiček - aneb SEVA český fenomén - Muzeum Nová Paka

Více informací: https://museum.skoda-auto.cz/kulturni-akce/kulturni-akce-detail/2019-12-11-peckova

Ukažte tento článek i vašim přátelům: