ČERVEN – SRPEN • SEDMIHORSKÉ LÉTO 2016

Hudební a divadelní Sedmihorské léto připravilo opět od června do srpna nálož skvělé kultury. Dle zatím uveřejněného programu odstartuje divadlem Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete?, ve které exceluje Ondřej Vetchý společně s Jaromírem Dulavou či Kateřinou Hrachovcovou. Na plánu jsou však ještě další divadla, například situační komedie Rodina je základ státu s Miroslavem Etzlerem, Sabinou Laurinovou a dalšími. Hudební fandové budou moci oslavit hned dvě jubilea – dvacetileté výročí Ondřeje Havelky & jeho Melody Makers, nebo padesát let na scéně s Honzou Nedvědem (rozhovor s ním čtěte v únorovém vydání). A protože organizátoři této oblíbené kulturní akce každý rok naslouchají svým příznivcům, připravili na léto koncerty Anety Langerové a stále oblíbenější kapely Jelen. Na své si letos přijdou také příznivci lidové hudby v zastoupení miláčků TV Šlágr Veselá trojka. Sedmihorské léto plánuje brzy uveřejnit ještě další akce pro rok 2016. Letos tedy bude více kultury a hlavně více zážitků pro vás. I letos můžete využít výhodné přenosné permanentky. Podrobné informace a vstupenky najdete na www.sedmihorskeleto.cz, předprodej uveřejněných akcí probíhá také na www.evstupenka.cz.

PERMANENTKY 2016 – lze zakoupit na www.sedmihorskeleto.cz za cenu 1590,- . Sedmihorské léto tak nabízí opět výhodné vstupné na všechny akce…a s permanentkou tak získáte až tři akce zcela zdarma!

KOUPIT VSTUPENKY

logo Sedmihorské léto 2016 www-sedmihorskeleto-cz - český ráj v akci

Program 2016

30.6. – VELKÁ ZEBRA ANEB JAKŽE SE TO JMENUJETE?

Situační komedie s neobvyklou zápletkou. Nestálý Christian (Ondřej Vetchý) nevydrží s žádnou ženou a již dvakrát předstíral vlastní smrt, aby se vyhnul komplikacím s rozchody. Právě se tento plán chystá zrealizovat potřetí. Zkomplikuje mu ho však kamarád z dětství (Jaromír Dulava) i jeho bývalé manželky. Jak se z této prekérní situace dostane?

 

HRAJÍ:

Ondřej Vetchý
Kateřina Hrachovcová – Herčíková
Jaromír Dulava
Dana Černá / Kamila Špráchalová
Martina Hudečková
Zdeněk Vencl / Otmar Brancuzský

ROZHOVOR S ONDŘEJEM VETCHÝM PRO ČESKÝ RÁJ V AKCI


05.7. – ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS

vystoupí na Sedmihorském létě s programem Nás to tady furt baví. Letos slaví Melody Makers Ondřeje Havelky 20 let na hudební scéně, fandové tak mohou zažít novou dobovou show a společně oslavit krásné výročí ve víru swingové smršti. 

12.7. – JELEN 

Kapela Jelen je držitelem ceny Anděl 2014 v kategorii Objev roku a se svými úspěchy míří stále výš. Akustické seskupení sdružené kolem frontmana kapely Jindry Poláka si posluchače získává zejména svým energickým a zemitým zvukem, skvělými melodiemi a bohatými texty.

Nenechte si ujít našlapaný koncert plný hitů kapely, která je právě na špičce českého hudebního nebe.

21.7. – ANETA LANGEROVÁ – NA RADOSTI 2016
Aneta Langerová pokračuje v úspěšném turné Na Radosti ke stejnojmennému novému albu. Za doprovodu kapely a smyčcového tria v rámci turné 2016 vystoupí také na Sedmihorském létě 2016. Vedle písní z nového alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích. Posluchači se mohou těšit na známé písně jako Voda živá, Malá mořská víla, V bezvětří, Vzpomínka, Tráva, Svatá Kordula a mnohé další. 

ČTĚTE TAKÉ:  11. 7. • PASCUALA ILABACA Y FAUNA (Chile) - Eurocentrum Jablonec nad Nisou

28.7. – RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

Komedie, ve které jde o život! V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore  (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu.

Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane (Sabina Laurinová) a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta (Petr Motloch), ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary (Vanda Hybnerová) a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.

04.8. – HONZA NEDVĚD – NÁVRAT – 50 LET NA SCÉNĚ
Po téměř dvouleté pauze přichází NÁVRAT Honzy Nedvěda. Letos navíc se svými fanoušky oslaví 50 let na hudební scéně. V rámci Sedmihorského léta vystoupí v doprovodu Jindry Koníře a Pavla Helana a zazpívá své největší hity jako Stánky, Na kameni kámen, Indiana, Ptáčata a další krásné již zlidovělé písně.

ROZHOVOR S HONZOU NEDVĚDEM ČTĚTE V ÚNOROVÉM VYDÁNÍ ZDE

 

28.8. – VESELÁ TROJKA
Tři dlouholetí kamarádi z Černé Hory- Pavel Krška (heligonka), Miroslav Hrdlička (klávesy) a Jaromír Kozelek (akordeon), kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů, se dostali do důchodového věku, a tak nyní tvoří a hrají pro všechny, kteří si rádi poslechnou českou lidovou písničku. Hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text. Veselá trojka je známá především z TV Šlágr, kde patří mezi nejhranější a nejoblíbenější kapelu. Koncertují nejen v České republice, ale i na Slovensku.

DALŠÍ DVĚ AKCE SLIBUJE SEDMIHORSKÉ LÉTO UVEŘEJNIT JIŽ BRZY

Sedmihorské léto  2016 - program - český ráj v akci

Kategorie A:

30.6. – Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete? – Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Kateřina Hrachovcová a další – divadelní představení
05.7. – Ondřej Havelka & jeho Melody Makers
14.7. – Poslední recitál Marty Kubišové
21.7. – Aneta Langerová – Na Radosti 2016
28.7. – Rodina je základ státu – Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další – divadelní představení
04.8. – Honza Nedvěd – Návrat – 50 let na scéně
18.8. – VYSAVAČ – Bohumil Klepl – One man show

Kategorie B (na tyto akce se nevztahují permanentky):

12.7. – JELEN
28.8. – Veselá Trojka

Sedmihorské léto – hudební a divadelní
Místo konání: Areál Sedmihorského léta, Sedmihorky u Turnova, Český ráj. www.sedmihorské léto.cz

logo Sedmihorské léto 2016 www-sedmihorskeleto-cz - český ráj v akci

Ukažte tento článek i vašim přátelům: