Autosalon KOLA 2018 přinese mnoho zajímavých premiér

Na výstavě Autosalon KOLA 2018, která bude probíhat od 9. do 11. listopadu 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem, budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit se žhavými novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly.

Cílem výstavy KOLA 2018 je ve třech výstavních halách i na venkovní ploše ukázat široké veřejnosti nejen osobní a užitkové vozy. Autosalon bude zaměřen především na prezentaci letošních novinek. Mezi ty nejzajímavější se jistě řadí nový Škoda Kodiaq RS, Volvo xc40, Jeep Compas, Jeep Renagade, Nissan Leaf, Citroën Berlingo 2018, nebo nový Ford Turneo Custom.

SLEVOVÝ KUPON NA VSTUPNÉ NAJDETE TADY (stáhněte a vytiskněte)

Již 21. ročník výstavy závodních automobilů a motocyklů Rychlá kola bude hostit Výstaviště Lysá nad Labem ve dnech 9. – 11. listopadu 2018. Těšit se můžete jak na soutěžní speciály rallye, autokrosové bugyny, formulové vozy, ale třeba i na motokáru úspěšného závodníka Adama Kouta, nebo „dakarský“ kamion Martina Macíka spolu s doprovodnými vozidly.

V motocyklové sekci budou k vidění především závodní speciály z mistrovství světa silničních motocyklů. Unikátem bude Kalex třídy Moto2, se kterým Jihoafričan Sheridan Morais (JAR) letos absolvoval několik závodů mistrovství světa včetně brněnské Grand Prix

Dalším motocyklem, jenž pravidelně startuje v mistrovství světa, je Yamaha R1  týmu Wepol Racing. Ve World Endurance Championatu v kategorie SBK1000 s ní pravidelně jezdí Danny Webb, Sheridan Morais a Mathieu Lagrive. Jejich nejčerstvějším úspěchem je 3. místo v závodě 24hod Bol D. Ore

Bohatá nabídka exponátů bude také v plochodrážní sekci. Zde budou vystaveny stroje Josefa France, držitele stříbrné medaile z mistrovství Evropy na travnaté ploché dráze a úřadujícího mistra České republiky na krátké dráze. K tomu se diváci mohou těšit na plochodrážky o objemu 250 cm3 a 125 cm3. Právě na kolibřících byli čeští mladíci velmi úspěšní na mezinárodní scéně. Na evropském poháru, jehož dějištěm byl Divišov, pobrali všechny tři cenné kovy v pořadí Jaroslav Vaníček, Bruno Belan a Vojtěch Šachl. Prvně jmenovaný triumfoval i ve francouzském Morizes, kde na světovém klání na trávě opět zvítězil. Bronz si odvezl Bruno Belan. Všichni tři se v Lysé nad Labem představí nejen na autogramiádě, ale i během ukázkových jízd.

ČTĚTE TAKÉ:  Ontex má svým zaměstnancům co nabídnout. Firma je otevřena uchazečům o zaměstnání

Uvedené expozice doplní i velká přehlídka motocyklů pro flat track, motokrosových speciálů, motocyklů pro trial a enduro

Těšit se však můžete i na doprovodný program. Návštěvníci budou moci buď položit otázky závodníkům, poslechnout si jejich zážitky nebo získat jejich autogram. A ani na venkovních plochách výstaviště nebude prázdno, budou se tam prohánět motokáry a motocykly našich nejmladších závodníků, kteří vám ukážou, že motorsport není jen pro dospělé.

Bohužel letos v srpnu zemřel ve věku nedožitých 75ti let nejslavnější český automobilový výtvarník Václav Zapadlík. Věnoval se hlavně malbě a kresbě veteránů, a to do nejmenších detailů Jeho tvorbu odbivuje celý svět, však nejrozsáhlejší vystavenou sbírku vystavují v kalifornském muzeu, nedaleko San Franciska ve městě Danwill, které je považováno za největší veteránské muzeum na světě. A proto vám s radostí můžeme oznámit, že součástí Rychlých kol bude i výstava obrazů pana Zapadlíka. Vernisáž se koná v pátek 9. Listopadu v 10.15 hodin a pozvána je i řada osobností zajímajících se o automobilové veterány.

Na své si přijdou také milovníci piva a vína. Současně zde budou probíhat Pivní a vinné slavnosti, kde budeme nabízet ochutnávku z desítek druhů piva předních českých pivovarů i minipivovarů. Čeští a moravští vinaři se pochlubí svými výběry z hroznů.

VÝSTAVA KOLA SE USKUTEČNÍ V LYSÉ NAD LABEM od 9. do 11. listopadu 2018, vždy od 9. do 17. hodiny.

Pátek 9. 11. 2018 9:00 – 17:00 hodin
Sobota 10. 11. 2018 9:00 – 17:00 hodin
Neděle 11. 11. 2018 9:00 – 17:00 hodin

Vstupné

SLEVOVÝ KUPON NA VSTUPNÉ NAJDETE TADY (stáhněte a vytiskněte)

  • Dospělí: 80 Kč
  • Důchodci, studenti a ZTP: 60 Kč
  • Děti do 10 let a ZTP/P: Zdarma

Více informací naleznete na www.vll.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: