16. 7. • Galiani Gypsy Jazz – Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Romská kapela Galiani Gypsy Jazz navazuje na tradici velkých romských hudebníků, jejichž experimentátorská, improvizační a výjimečně virtuózní muzika obsahuje bohatství různých hudebních vlivů do vlastního individuálního stylu. Primášem kapely je houslista Milan Galyáš, který zároveň působí v Severočeské filharmonii Teplice a v Českém národním symfonickém orchestru, kde se pravidelně zúčastňuje velkých turné po celém světě s osobnostmi, jakými jsou např.

Rolando Villazón nebo Enrico Morricone a další. V kapele má své nezastupitelné místo také klarinet v podání absolventa konzervatoře v Košicích Miroslava Filka, který dnes působí jako pedagog a je jedním z nejuznávanějších klarinetistů u nás i na Slovensku (mj. spolupracoval s Hansem Zimmermannem v rámci natáčení hudby k filmu Sherlock Holmes).

Sestavu kapely doplňuje klavírista David Rakaš, též absolvent konzervatoře, kytarista Tomáš Galyáš a kontrabasista Radim Sanktus. Základ hudby kapely Galiani Gypsy Jazz tkví v klasické hudbě, která je obohacena o romské čardáše i jazzové skladby, to vše v osobytém interpretačním pojetí, typickým pro ty nejlepší romské hudebníky.

16. 7. (čtvrtek), 17:00
Letní scéna
Vstup zdarma

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  TIP NA PROCHÁZKU: Malá Skála – k Haenkemu pomníku